niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Bocian rośnie, ale w leasingu zwrotnym

msd | 13 września 2021
Zwiększenie portfela należności pożyczkowej grupy Everest wymagało wzrostu zobowiązań finansowych w II kwartale. Obligacyjny wskaźnik zadłużenia osiągnął nienotowaną dotąd wartość, aczkolwiek nadal dzieliło go jeszcze sporo od przyjętego limitu. Tymczasem od 1 lipca Bocian stanął przed szansą na poprawę rentowności.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Everest Capital Sp. z o.o.

 • Lepsze wyniki Bociana

  11 czerwca 2021
  Pomimo dalszych pandemicznych ograniczeń, firma pożyczkowa zwiększyła przychody i zyski w I kwartale. Kwestię tegorocznych wykupów obligacji rozwiązała wprawdzie w kwietniu, ale prawdopodobnie pochwaliła się tym już w bilansie marcowym, a nawet i skorygowanym grudniowym.
  czytaj więcej
 • Bocian rozłożył spłatę obligacji na raty do 2023 r.

  22 kwietnia 2021
  Obligatariusze Everest Capital zgodzili się rozłożyć wykup wygasających w tym roku papierów EVC0621 i EVC0921 na pięć rat, płatnych w latach 2021-2023. W zamian otrzymają wyższą marżę, wzmocnione zabezpieczenie i jednorazową premię.
  czytaj więcej
 • Bocian chce przesunąć termin spłaty obligacji

  01 kwietnia 2021
  Należąca do pożyczkowej grupy spółka Everest Capital zwołała zgromadzenia obligatariuszy wygasających w tym roku papierów EVC0621 i EVC0921, aby wydłużyć okres ich spłaty. Przedstawiciele Bociana przekonują, że zebranie środków na wykup nadal byłoby możliwe, ale z niekorzyścią dla osiąganych wyników, bo wymagałoby ostrego zahamowania akcji pożyczkowej.
  czytaj więcej
 • Everest Capital – raport Navigator Debt Advisory

  25 marca 2021
  Podsumowanie wyników spółki po raporcie za IV kw. 2020 r.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst