niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

Cavatina Holding pozyskała pełne 21,65 mln zł

msd | 13 marca 2024
Inwestorzy zgłosili 25,86 mln zł popytu na obligacje dewelopera, co spotkało się z koniecznością przeprowadzenia 16-proc. redukcji zapisów.

W ramach kierowanej głównie do inwestorów indywidualnych oferty publicznej Cavatina Holding proponowała 3,5-letnie obligacje oprocentowane na WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży przy zabezpieczeniu poręczeniem głównego akcjonariusza. To więc warunki bardzo dobrze znane z siedmiu wcześniejszych złotowych emisji Cavatiny.

W przeciwieństwie jednak do poprzednich ofert publicznych Cavatiny, tym razem emisję prowadzono na podstawie memorandum informacyjnego i przy współpracy z innym brokerem, z którym zresztą deweloper zamierza się związać przy nadchodzącej kolejnej turze ofert prospektowych. W ubiegłym tygodniu deweloper ustanowił bowiem program emisji do 150 mln zł i zapowiedział złożenie od KNF wniosku o zatwierdzenie prospektu.

Nowe obligacje Cavatiny trafią do obrotu na Catalyst, gdzie notowanych jest dziewięć starszych serii długu spółki, w tym jedna w euro. Najdłuższe złotowe serie CAV0327 oraz CAV0627 (obie z 6 pkt proc. marży) wyceniane są w środę kolejno na 99,8 oraz 100,95 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje