środa, 29 maja 2024

Newsroom

Cavatina Holding uplasowała emisję na 50 mln zł

msd | 21 września 2023
Deweloper biurowy warunkowo przydzielił wszystkie papiery, które proponował inwestorom indywidualnym w ramach zakończonej w poniedziałek oferty publicznej.

Podobnie jak w pięciu poprzednich ofertach publicznych Cavatiny Holding, uplasowane obligacje mają 3,5-letni okres spłaty i są oprocentowane na WIBOR 6M plus 6 pkt proc. marży. I warto odnotować, że w pierwszym półrocznym okresie odsetkowym papiery oprocentowane będą na 11,66 proc. w skali roku, ponieważ między początkiem a końcem zapisów doszło do cięcia stóp na niespodziewaną wcześniej skalę (gdy zapisy na papiery Cavatiny startowały wstępnie można było oczekiwać pierwszego kuponu na poziomie ponad 12,4 proc.). 

Jak na razie, przydział długu Cavatiny ma charakter warunkowy. Dzień emisji papierów zaplanowano na 26 września i wtedy też spółka prawdopodobnie ujawni bliższe informacje na temat popytu ze strony inwestorów.

Po uplasowaniu najnowszej emisji deweloper zebrał łącznie 94,3 mln zł z publicznego programu do 150 mln zł, dla którego prospekt pozwala mu na prowadzenie ofert do końca marca przyszłego roku.

Nowe papiery Cavatiny trafią do obrotu na Catalyst, gdzie notowanych jest osiem starszych serii długu spółki, w tym jedna w euro. Większość z nich wyceniana jest lekko powyżej nominału.

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje