wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Cavatina Holding wydłuża zapisy o ponad trzy tygodnie

msd | 24 września 2018
Należący do głównego akcjonariusza Murapolu deweloper komercyjny wydłużył termin przyjmowania zapisów w publicznej ofercie obligacji z 21 września do 15 października.

Oferta Cavatiny trwa od 13 sierpnia, a wydłużenie jej o kolejne trzy tygodnie oznacza, że okres subskrypcji przekroczy dwa miesiące. Wraz z przesunięciem terminu zapisów zmianie uległ też dzień zakończenia przyjmowania wpłat oraz dzień przydziału, kolejno na 16 oraz 17 października.

Oferowane obligacje mają dwuletni okres spłaty i są oprocentowane na stałe 6,75 proc. w skali roku. Zgodnie z warunkami emisji po trzech miesiącach od przydziału dług może zostać przedterminowo wykupiony na żądanie emitenta. Spółka zobowiązuje ustanowić zabezpieczenie w postaci oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. do 150 proc. nominału.

Wartość oferty to 10 mln zł. Emisja dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą papiery za co najmniej 1 mln zł.

Oferowane obligacje nie trafią do obrotu na Catalyst.

Powołana w ubiegłym roku spółka Cavatina Holding, jak sama podaje, jest największym polskim deweloperem w branży nieruchomości komercyjnych. Jedynym jej akcjonariuszem jest spółka Cavatina Sp. z o.o., w której 99 proc. udziałów posiada Michał Dziuda, główny akcjonariusz Murapolu.

O emisji Cavatiny pisaliśmy w sierpniu.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje