sobota, 09 grudnia 2023

Newsroom

Cavatina Holding zebrała 25,9 mln zł zapisów w dogrywkowej emisji

msd | 15 lipca 2022
Publiczną ofertę obligacji o wartości 20 mln zł deweloper biurowy zakończył 23-proc. redukcją zapisów złożonych przez inwestorów.

Podobnie jak w czerwcu, Cavatina Holding oferowała WIBOR 6M plus 6 pkt proc. za 3,5-letnie papiery dłużne zabezpieczone poręczeniem większościowego akcjonariusza. Tym razem emisja warta była jednak 20 mln zł wobec 40 mln zł poprzednim razem, gdy inwestorzy zgłosili 63,4 mln zł popytu. I właśnie na niezaspokojone wówczas apetyty miała odpowiadać lipcowa oferta Cavatiny.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przeprowadzonej oferty, która była odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie naszymi papierami wśród inwestorów podczas poprzedniej emisji. Nadsubskrypcja, której efektem była 23-proc. redukcja to wyraz zaufania i motywacja do dalszej intensywnej pracy nad realizacją projektów oraz strategii rozwoju Cavatina Holding S.A. – powiedział Daniel Draga, wiceprezes Cavatiny Holding, cytowany w komunikacie.

Z trzech dotychczasowych ofert publicznych deweloper pozyskał 100,7 mln zł wpływów brutto wobec 200 mln zł, na które pozwala prospekt z terminem ważności do stycznia przyszłego roku.

Aktualnie na Catalyst znajdują się cztery serie obligacji Cavatiny z terminami spłaty w latach 2024-2025. Pochodzące z tegorocznych ofert papiery CAV0925 oraz CAV1225 wyceniano w piątek kolejno na 99,1 i 99,85 wartości nominalnej. 

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

 • Wielowalutowa emisja Cavatiny Holding

  07 grudnia 2023
  Na potrzeby częściowego sfinansowania zakupu gruntów w centrum Warszawy należąca do deweloperskiej grupy spółka celowa uplasowała trzyletnie złotowe obligacje przy 17,8 proc. rentowności, a także eurowe i dolarowe papiery z 16,8 proc. rentowności.
  czytaj więcej
 • Obligacyjni inwestorzy mają w czym przebierać

  07 grudnia 2023
  Na rynku detalicznych obligacji równolegle prowadzonych jest pięć publicznych ofert, w których inwestorzy indywidualni otrzymują tym razem możliwość zdywersyfikowania dłużnych portfeli nie tylko pod względem branży, czy poziomu ryzyka kredytowego, ale i waluty.
  czytaj więcej
 • Cavatina Holding zaoferuje obligacje do 40 mln zł

  04 grudnia 2023
  W najbliższy wtorek deweloper biurowy ruszy z kolejną w tym roku adresowaną do indywidualnych inwestorów publiczną emisją, w której zaproponuje 6 pkt proc. ponad WIBOR 6M.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie Cavatiny Holding

  28 listopada 2023
  Wobec kolejnych nakładów na nieruchomości inwestycyjne dług netto biurowego dewelopera osiągnął 1,5 mld zł na koniec III kwartału, notując najwyższy poziom w relacji do kapitałów własnych od co najmniej trzech lat.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst