piątek, 30 września 2022

Newsroom

Cavatina Holding zebrała 25,9 mln zł zapisów w dogrywkowej emisji

msd | 15 lipca 2022
Publiczną ofertę obligacji o wartości 20 mln zł deweloper biurowy zakończył 23-proc. redukcją zapisów złożonych przez inwestorów.

Podobnie jak w czerwcu, Cavatina Holding oferowała WIBOR 6M plus 6 pkt proc. za 3,5-letnie papiery dłużne zabezpieczone poręczeniem większościowego akcjonariusza. Tym razem emisja warta była jednak 20 mln zł wobec 40 mln zł poprzednim razem, gdy inwestorzy zgłosili 63,4 mln zł popytu. I właśnie na niezaspokojone wówczas apetyty miała odpowiadać lipcowa oferta Cavatiny.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku przeprowadzonej oferty, która była odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie naszymi papierami wśród inwestorów podczas poprzedniej emisji. Nadsubskrypcja, której efektem była 23-proc. redukcja to wyraz zaufania i motywacja do dalszej intensywnej pracy nad realizacją projektów oraz strategii rozwoju Cavatina Holding S.A. – powiedział Daniel Draga, wiceprezes Cavatiny Holding, cytowany w komunikacie.

Z trzech dotychczasowych ofert publicznych deweloper pozyskał 100,7 mln zł wpływów brutto wobec 200 mln zł, na które pozwala prospekt z terminem ważności do stycznia przyszłego roku.

Aktualnie na Catalyst znajdują się cztery serie obligacji Cavatiny z terminami spłaty w latach 2024-2025. Pochodzące z tegorocznych ofert papiery CAV0925 oraz CAV1225 wyceniano w piątek kolejno na 99,1 i 99,85 wartości nominalnej. 

Więcej wiadomości o Cavatina Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst