wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Co drugi default na Catalyst to zajęcie dla prokuratury

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 05 kwietnia 2019
W co najmniej 17 przypadkach emitentów, których obligacje notowane były na Catalyst i nie zostały wykupione w terminie, prokuratura podjęła działania wyjaśniające, które w ośmiu przypadkach zakończyło się postawieniem zarzutów.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 1 kwietnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Henryk Kania wrócił do zarządu ZM Kania

  17 czerwca 2019
  Rada nadzorcza spółki odwołała Grzegorza Minczanowskiego ze stanowiska prezesa i powierzyła mu pełnienie obowiązków wiceprezesa. Pełnienie obowiązków prezesa na okres trzech miesięcy powierzono zaś Henrykowi Kani.
  czytaj więcej
 • Statimie wyparowało 74 proc. kapitałów własnych

  17 czerwca 2019
  Biegły rewident nakazał windykacyjnej spółce ponowną wycenę wierzytelności, stąd jej zeszłoroczny zysk netto w kwocie 7,9 mln zł po audycie zamienił się w 12,5 mln zł straty. Statima od miesiąca czeka na otwarcie postępowania układowego. Sąd wciąż nie wydał decyzji, a spółka na razie nie ujawnia propozycji układowych.
  czytaj więcej
 • GetBack zawrze umowę z Hoistem do 29 kwietnia

  05 kwietnia 2019
  Spełniły się wszystkie warunki zawieszające określone w wartej 398 mln zł wstępnej umowie ze szwedzkim Hoistem. W piątek akcjonariusze GetBacku powołali też nowego członka rady nadzorczej.
  czytaj więcej
 • Restrukturyzacja Fachowcy.pl umorzona przez sąd

  05 kwietnia 2019
  Warszawski sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki na wniosek nadzorcy sądowego. Fachowcy.pl jeszcze nie zdecydowali, czy złożą zażalenie na tę decyzję.
  czytaj więcej

Emisje