wtorek, 16 stycznia 2018

Newsroom

Dekpol podniósł wartość emisji dla funduszy Pioneera

msd | 21 grudnia 2017
Budowlano-deweloperska zwiększyła zawartą rok temu umowę programową z 70 do 80 mln zł, a liczbę planowanych emisji z sześciu do siedmiu.

Emisje Dekpolu dla Pioneera prowadzone mają być na zasadzie transakcji bilateralnych. Umowa zawarta z funduszem nie przewiduje bowiem możliwości oferowania obligacji wchodzących w skład programu zewnętrznym inwestorom.

Dotychczas Dekpol nie przydzielił Pioneerowi jeszcze żadnej z transz uchwalonego przed rokiem programu. W przeszłości spółka realizowała już jednak z funduszami Pioneera podobne transakcje, w ramach poprzednich dedykowanych programów.

Środki z obligacji plasowanych na rzecz funduszu mają trafić na realizację inwestycji projektu mieszkaniowo-usługowego w Gdańsku. Kolejne transze uwalniane będą wraz z postępem prac. Termin wykupu papierów ustalono na 48 miesięcy od momentu uruchomienia pierwszej z nich.

W październiku Dekpol zapowiedział także prywatną emisję obligacji do 50 mln zł, lecz do tej pory nie informowano o jej zamknięciu.

W obrocie na Catalyst znajdują się natomiast warte 35 mln zł obligacje Dekpolu z terminem spłaty w październiku przyszłego roku. Po raz ostatni handlowano nimi blisko miesiąc temu po 101,1 proc. nominału. Aktualnie nabyć je można zaś po 101,14 proc., co dawałoby kupującemu 4 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

 • Dekpol przydzielił obligacje na 17 mln zł

  05 stycznia 2018
  Była to dedykowana emisja dla funduszy Pioneera w ramach – kolejnego już – programu emisji, tym razem wartego 80 mln zł.
  czytaj więcej
 • Dekpol podnosi prognozę przychodów ze sprzedaży

  14 grudnia 2017
  Budowlano-deweloperska spółka zwiększyła wartość spodziewanych w 2017 r. przychodów z 500 mln zł do 560 mln zł. Dekpol zamierza wypracować z nich 54,5 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA i 33,5 mln zł zysku netto.
  czytaj więcej
 • Dekpol z wyższym zyskiem

  21 listopada 2017
  Zaplanowane na II połowę roku przekazania mieszkań znacznie poprawiły wyniki budowlano-deweloperskiej grupy już w III kwartale i prawdopodobnie poprawią także w IV kwartale. Zakończenie projektów pozwoliło obniżyć ogólne zadłużenie Dekpolu, choć na skutek ujemnych przepływów operacyjnych i inwestycyjnych wartość zobowiązań odsetkowych akurat wzrosła.
  czytaj więcej
 • Dekpol zapowiada emisję obligacji do 50 mln zł

  24 października 2017
  Prywatna oferta obejmie trzyletnie niezabezpieczone papiery, które trafią do obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje