sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Dekpol przydzielił kolejne obligacje na rzecz funduszy Pioneera

msd | 28 października 2016
Wartość kolejnej emisji obligacji korporacyjnych dewelopera to 10 mln zł. Termin spłaty obligacji ustalono na listopad 2019 r.

Na podstawie wcześniejszych emisji obejmowanych przez fundusze Pioneera marżę ponad WIBOR 3M można szacować na około 3,5 pkt proc. 

Dekpol i Pioneera łączą dwie umowy programowe – emisji obligacji serii C i E. Drugi z nich, w sumie na 40 mln zł, został zamknięty poprzez uplasowanie najnowszej transzy. Pierwszy zaś, wart jest do 50 mln zł. Dotychczas Dekpol wykorzystał z niego 43,5 mln zł. 

Obligacje z programu serii C wygasać będą w czerwcu 2019 r. Wykup papierów plasowanych w ramach programu serii E przewidziano z kolei na listopad 2019 r. Środki z obu programów Dekpol wykorzystywać ma do finansowania inwestycji mieszkaniowej w Gdańsku.

Znajdujące się na Catalyst obligacje serii D na 35 mln zł oprocentowane są na WIBOR 3M plus 4 pkt proc. marży. Rynek wycenia je na 100,79 proc., co daje 5,19 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Dekpol S.A.

 • Grupa Dekpolu miała ok. 80 mln zł zysku netto w 2023 r.

  29 stycznia 2024
  Według wstępnych szacunków, zeszłoroczne przychody budowlano-deweloperskiej grupy wzrosły o ponad 12 proc. do 1,56 mld zł, co nie przełożyło się jednak na poprawę wyników operacyjnych. Z drugiej strony, Dekpol pochwalić się mógł najniższym zadłużeniem od wielu lat.
  czytaj więcej
 • Zadłużenie Dekpolu na wieloletnich minimach

  27 listopada 2023
  Po wypracowaniu prawie 48 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w III kwartale budowlano-deweloperska grupa obniżyła dług netto do najniższego poziomu od ponad sześciu lat.
  czytaj więcej
 • Dalsza poprawa płynności Dekpolu

  25 września 2023
  Budowlano-deweloperska grupa zamknęła I półrocze z 227 mln zł środków pieniężnych, co wobec istotnie niższego stanu zobowiązań krótkoterminowych zapewniało jej najwyższą płynność gotówkową od co najmniej dziewięciu lat.
  czytaj więcej
 • Dekpol Deweloper debiutuje na Catalyst

  14 września 2023
  Po ponad dwóch i pół roku od emisji warte 10 mln zł obligacje spółki należącej do giełdowego Dekpolu trafiły na obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje