niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

Domesta uplasowała obligacje warte 25 mln zł

msd | 10 listopada 2023
Przydział papierów został poprzedzony 36-proc. redukcją złożonych zapisów, a istotna część emisji została poprzedzona potrąceniem wierzytelności ze startych obligacji.

Warte 25 mln zł papiery dłużne trafiły do 138 inwestorów, w tym 73 z nich opłaciło udział w emisji na zasadzie potrącenia wierzytelności wynikających z obligacji DST0324. W ten sposób spółka rozliczyła 9,82 mln zł starszego długu, pozostawiając do spłaty 8,68 mln zł. Z wykupem tej części Domesta nie zamierza jednak czekać do marca przyszłego roku, ponieważ jeszcze 24 listopada planuje skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty.

Nowe obligacje Domesty w relatywnie krótkim czasie powinny trafić do notowań na Catalyst. W miniony czwartek zarząd GPW podjął uchwałę o dopuszczeniu papierów do obrotu.

Wygasające lada dzień papiery DST0324 trafiły do obrotu pod koniec sierpnia, tj. dwa i pół roku po ich emisji (papiery plasowano w środowisku zerowych stóp, ustalając kupon na 5,75 proc.). Od debiutu na Catalyst obligacjami tymi handlowano tylko trzykrotnie.

Domesta zajmuje się działalnością deweloperską. Kontrolę nad spółką pełni giełdowe Inpro.

Więcej wiadomości o Domesta Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje