sobota, 23 marca 2019

Newsroom

Echo Investment sprzedało resztę akcji EPP

msd | 05 listopada 2018
Deweloper uzyska 17,1 mln euro gotówki ze sprzedaży ostatniego pakietu akcji EPP, spółki, do której w przeszłości wniesiono pracujące komercyjne projekty Echa.

Rozliczenie transakcji, wraz z płatnością, powinno nastąpić do najbliższej środy. Ustalone na 17,1 mln euro wpływy (73,7 mln zł) uwzględniają poniesione koszty transakcyjne.

Po sprzedaży 15,26 mln akcji EPP (d. Echo Polska Properties), stanowiących około 1,9 proc. udziału w kapitale, Echo Investment nie posiada już akcji spółki. Oba podmioty wciąż łączyć będą natomiast relacje biznesowe. By wspomnieć na przykład warszawską Galerię Młociny czy projekt Towarowa 22, które Echo realizuje z EPP w ramach joint venture (w proporcjach 30:70 proc.). 

Ponadto, poza zrealizowanymi umowami sprzedaży, obie spółki łączy też podpisana w poprzednim kwartale przedwstępna umowa sprzedaży krakowskiego biurowca O3 Business Campus III. EPP i Echo wiąże też umowa ROFO (prawo do złożenia pierwszej oferty) dla katowickiej Galerii Libero, która powinna zostać ukończona jeszcze w tym roku. 

W październiku Echo Investment, po sześciu miesiącach przerwy, wróciło na rynek publicznych ofert obligacji. Spółka pozyskała 50 mln zł z emisji pięcioletnich papierów oprocentowanych na WIBOR 6M plus 3,4 pkt proc. marży. Po emisjach z kwietnia (2,8 pkt proc. marży na cztery lata) i października obecny prospekt wciąż daje deweloperowi prawo do uplasowania publicznych ofert o wartości 300 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 10 serii obligacji Echa, w tym cztery emisje publiczne – trzy z poprzedniego programu i jedna z obecnego. Serie pochodzące z publicznych ofert, które należą do najpłynniejszego długu Echa, wyceniane są z 4,8-5,2 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje