piątek, 14 sierpnia 2020

Newsroom

ED Invest zapowiada jeszcze jedna emisję obligacji

msd | 05 listopada 2019
Tydzień po przydziale papierów na 5,2 mln zł warszawski deweloper zapowiedział jeszcze jedną ofertę, tym razem do 4 mln zł.

W ramach niepublicznej oferty ED Invest zaoferuje stałe 6,5 proc. w skali roku za 35-miesięczny dług serii E. Jego ostateczny termin spłaty ustalono na 28 października 2022 r. Tego samego dnia wygasać będzie przydzielona przed tygodniem seria D na 5,2 mln zł, którą spółka uplasowała w ramach oferty do 8,5 mln zł.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej serii, warunki emisji nowego długu przewidywać też będą okresową amortyzację.

Po dniu emisji obligacje zostaną zabezpieczone zastawami rejestrowymi na ekspektatywach odrębnej własności lokali, czyli roszczeniach o ustanowienie przez spółdzielnię odrębnej własności lokalu na rzecz osoby, z którą spółdzielnia zawarła umowę o budowę lokalu (ED Invest znany jest z budowy projektów mieszkalnych na gruntach powierzonych spółce przez spółdzielnię mieszkaniową z warszawskiego Gocławia).

Pozyskane z obligacji środki zostaną przeznaczone na finansowanie projektów już realizowanych, w tym na inwestycje Orlik, Pasaż Aniński i Wilga oraz przedsięwzięcia rozpoczynane w okresie najbliższych 18 miesięcy – poinformował ED Invest.

Na początku października deweloper informował o ustanowieniu programu emisji obligacji do 17,5 mln zł.

Spółka nie informuje o zamiarze wprowadzenia nowego długu do giełdowego obrotu. Po raz ostatni obligacje ED Invest były notowane na Catalyst w latach 2014-2016.

Więcej wiadomości o ED Invest S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje