wtorek, 27 czerwca 2017

Newsroom

EuroRating potwierdził ocenę BB dla Murapolu

msd | 25 maja 2017
Ocena – podobnie jak poprzednio – ma stabilną perspektywę. Wśród minusów agencja wymienia uzależnienie od finansowania rynkowego i niewielkie szanse na dokapitalizowanie spółki przez akcjonariuszy, gdyby zaszła taka potrzeba.

Zaistnienia tej potrzeby agencja nie spodziewa się jednak prędko – zadłużenie spółki jest „umiarkowane”, zyski są reinwestowane, a realizowane marże wysokie, stanowiąc swoisty bufor bezpieczeństwa w razie nadejścia gorszej koniunktury na rynku mieszkaniowym.

Tu można zapoznać się z pełnym raportem z oceny ratingowej Murapolu.

Aktualnie w giełdowym obrocie znajdują się cztery serie obligacji Murapolu, które oferują 5,2-5,9 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

 • Sprzedaż mieszkań wciąż ma się dobrze

  11 kwietnia 2017
  W I kwartale notowani na Catalyst deweloperzy sprzedali 6,56 tys. lokali, czyli o 26,6 proc. więcej niż przed rokiem. Brak oznak spowolnienia prowadzić może do utrzymania wysokich apetytów na finansowanie długiem.
  czytaj więcej
 • Raport DM Navigator: Deweloperzy z Catalyst nie zwalniają tempa

  06 kwietnia 2017
  Wiodący deweloperzy z rynku Catalyst wykorzystują dobrą koniunkturę na rynku, poprawiając wolumeny sprzedaży i wyniki. Utrzymujące się pozytywne warunki makroekonomiczne wspierające popyt na mieszkania oraz duża aktualna i przygotowywana oferta deweloperów pozwalają sądzić, że w 2017 r. wyśrubują oni rekordy sprzedażowe, które przełożą się na rekordowe wyniki w latach 2017-2018.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Murapolu

  03 kwietnia 2017
  Wyższe zobowiązania finansowe były dla grupy paliwem do zwiększenia skali działalności. Ze względu na wewnętrzne reorganizacje trudno jednak o pełną porównywalność publikowanych danych, zwłaszcza z innymi spółkami deweloperskimi.
  czytaj więcej
 • Murapol uplasował obligacje na 13,2 mln zł

  29 marca 2017
  Po trwającej ponad trzy tygodnie subskrypcji konieczne było zredukowanie złożonych zapisów o 9,6 proc. Nowe papiery trafiły do 113 inwestorów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje