środa, 25 maja 2022

Newsroom

Famur wyemituje zielone obligacje do 400 mln zł

msd | 13 października 2021
Za pięcioletni dług spółka zapłaci WIBOR 6M plus 2,9 pkt proc. marży, czyli więcej niż w poprzedniej emisji, mimo że nie była ona zielona.

Dzień emisji niezabezpieczonych obligacji serii C ustalono wprawdzie na 3 listopada, ale ustalenie i podanie do publicznej wiadomości ich warunków wskazuje, że spółka prawdopodobnie jest już po budowie książki popytu.

Za nowe papiery Famur zapłaci o 0,3 pkt proc. więcej niż w przypadku wartych 200 mln zł obligacji serii B z 2019 r., także pięcioletnich. Przez te dwa lata zmieniło się jednak nie tylko otoczenie, w jakim spółka działa (COVID, dekarbonizacja, etc.), ale i jej kluczowe plany rozwojowe związane z zieloną energią.

„Cel emisji obligacji serii C został określony w ten sposób, że emitent zobowiązuje się przeznaczyć wpływy z emisji obligacji Serii C na bezpośrednie i pośrednie finansowanie lub refinansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji zielonych projektów (…)” – podał Famur.

Nowy dług Famuru zostanie wyemitowany według wytycznych określonych przez Green Bond Principles, zbioru zasad dotyczących zielonych obligacji.

Docelowo papiery Famuru trafią do obrotu na Catalyst, gdzie starsza seria FMF0624 wyceniana była we wtorek na 101,3 proc. nominału (2,76 proc. rentowności).

Więcej wiadomości o Famur S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Archicom znów bez długu netto

  24 maja 2022
  Kontrolowany przez Echo Investment wrocławski deweloper czwarty kwartał z rzędu utrzymał przewagę środków pieniężnych nad zadłużeniem odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Góra gotówki w Atalu

  24 maja 2022
  Po kolejnym kwartale wysokich przepływów operacyjnych deweloperska grupa miała prawie 686 mln zł środków pieniężnych. Po raz pierwszy w giełdowej historii Atalu przekraczały one wartość posiadanego zadłużenia odsetkowego.
  czytaj więcej
 • PKO BP ogranicza nadpłynność

  24 maja 2022
  Skonsolidowany zysk netto bankowego lidera przekroczył 1,4 mld zł w I kwartale, ale jego współczynniki kapitałowe znalazły się najniżej od marca 2020 r., a wskaźnik pokrycia płynności zanotował najniższą wartość od 2019 r.
  czytaj więcej
 • Dom Development spokojny o przyszłość

  23 maja 2022
  Już po raz ósmy z rzędu deweloper zamknął kwartał z gotówką netto, wyrażając przekonanie, że do kryzysu na rynku mieszkaniowym jest bardzo daleko. Na znak bardzo dobrej kondycji finansowej chce wypłacić ponad 268 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej