sobota, 19 września 2020

Newsroom

Fasing przyjął program emisji obligacji

msd | 06 maja 2019
Spółka chce pozyskać do 150 mln zł z jednej lub kilku emisji obligacji. Będą one prowadzone w trybie oferty prywatnej lub publicznej, ale skierowanej wyłącznie do inwestorów profesjonalnych.

Warunki ewentualnych emisji nie są na razie znane, każdorazowo mogą się one różnić pomiędzy poszczególnymi seriami. Fasing zastrzega jednocześnie, że obligacje będą mogły trafić do obrotu na GPW.

Wart 150 mln zł program będzie realizowany najpóźniej do 31 grudnia 2023 r.

Spółka zastrzega, że oferty mogą mieć także charakter publiczny, ale niewymagający sporządzenia prospektu lub memorandum, ponieważ ich adresatem byliby wyłącznie profesjonalni inwestorzy.

Fasing to notowana na GPW spółka, która zajmuje się produkcją łańcuchów do przemysłu górniczego, rybołówstwa, energetyki, przemysłu cukrowniczego, cementowego i drzewnego.

Więcej wiadomości o Fasing S.A.

 • Słabe wyniki i niejasne perspektywy Fasingu

  17 września 2020
  Skonsolidowane przychody producenta łańcuchów spadły w II kwartale do najniższego poziomu od 2010 r. Zmniejszenie kapitału obrotowego pozwoliło na relatywnie wysokie przepływy operacyjne, ale po spłacie części długów gotówki na kontach grupy akurat ubyło. Płynnościowy zastrzyk dla Fasingu przyjść może z ARP i PFR.
  czytaj więcej
 • Pandemia uderzyła w Fasing

  18 czerwca 2020
  Skonsolidowane przychody producenta łańcuchów, który obsługuje między innymi przemysł górniczy, spadły o blisko jedną trzecią. Grupa spodziewa się dalszych negatywnych skutków pandemii, a we wdrożonych tarczach pomocowych niewiele dla siebie znajduje.
  czytaj więcej
 • Fasing jest w trakcie podejmowania kroków zapewniających utrzymanie płynności

  12 maja 2020
  Producent łańcuchów spodziewa się, że pandemia koronawirusa może negatywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży grupy. Chce skorzystać z covidowych preferencji oferowanych przez banki, ZUS i US. Liczy też na złagodzenie dostępu do tzw. „tarczy antykryzysowej”.
  czytaj więcej
 • Fasing obniżył krótkoterminowe zobowiązania

  06 grudnia 2019
  Na koniec września producent łańcuchów notował najniższy od dwóch lat poziom zobowiązań wymagalnych w ciągu następnych 12 miesięcy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje