czwartek, 30 marca 2017

Newsroom

Firmy pożyczkowe chcą paktować z resortem sprawiedliwości, uważają obligacje za niezagrożone

Emil Szweda, Obligacje.pl | 12 grudnia 2016
Do 23 grudnia środowisko firm pożyczkowych ma czas na wniesienie własnych opinii do opublikowanego w piątek projektu ustawy regulującego ich działalność. O ile nie mają zastrzeżeń wobec penalizacji nieuczciwych pożyczkodawców, o tyle mają sporo uwag wobec zarówno wysokości proponowanych maksymalnych kosztów pozaodsetkowych jak i sposobu przedstawienia propozycji.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Dobry rok grupy SMS Kredyt Holding

  22 marca 2017
  Po spłacie kredytu w Alior Banku i wyraźnej poprawie wyników operacyjnych, grupa SMS Kredyt ma najniższe od lat wskaźniki zadłużenia i legitymuje się nieprzeciętnie wysokimi wskaźnikami płynności, także gotówkowej.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (17.03)

  20 marca 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 17 marca 2017 wyniosła 3,37 pkt. proc., po wzroście o 0,13 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego pomiaru. Oznacza powrót do typowych dla Indeksu wartości.
  czytaj więcej
 • Rośnie zadłużenie Everestu

  17 marca 2017
  Ubiegły rok firma pożyczkowa zakończyła ze 177,3 mln zł zobowiązań ogółem oraz 152,8 mln zł zadłużenia finansowego netto. To wartości wyższe niż dotychczas, aczkolwiek nie budzące większych zastrzeżeń w zestawieniu z posiadanymi kapitałami czy wynikami operacyjnymi.
  czytaj więcej
 • Spadły zyski Everest Capital w końcówce roku

  09 marca 2017
  Ubiegły rok firma działająca pod marką Bocian Pożyczki zakończyła ze 103,6 mln zł zysku netto – wynika ze wstępnych danych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje