wtorek, 19 czerwca 2018

Newsroom

Fitch podtrzymał rating Alior Banku

msd | 12 kwietnia 2016
Agencja utrzymała długoterminowy rating w walucie zagranicznej na poziomie BB z perspektywą stabilną. Bez zmian pozostaje także reszta ocen.

Krótkoterminowy rating w walucie zagranicznej utrzymano na poziomie B. W skali krajowej długo- i krótkoterminowe oceny to zaś BBB+ i F2.

Obie oceny w walucie zagranicznej znajdują się poniżej poziomu inwestycyjnego (poniżej BBB-/F3).

Przegląd ratingów, jak podano, został dokonany ze względu na zamiar zakupu wydzielonej części działalności Banku BPH. O planach transakcji oraz chęci sfinansowania jej emisją akcji Alior informował 1 kwietnia. Wartość transakcji wyniesie około 1,23 mld zł (z możliwością korekt), a planowana emisja akcji miałaby podwyższyć kapitał o kwotę do 2,2 mld zł, z czego 1,645 mln zł objęto gwarancją w ramach umowy subemisyjnej.

W obrocie na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Alior Banku, z czego połowa notowana jest tylko na rynku hurtowym BondSpot. Najwięcej bank musi płacić za papiery ALR0421 (WIBOR 6M plus 5,8 pkt proc. marży), w których obowiązki wszedł wraz z przejęciem Meritum Banku. Alior ma prawo do ich przedterminowego wykupu w dniu 29 kwietnia. O takim zamiarze musiałby poinformować do końca tego tygodnia. Dwie pozostałe serie notowane na rynku detalicznym wyceniane są z rentownościami wynoszącymi około 4,6 proc. brutto (dług podporządkowany).

Od 30 grudnia trwa w Komisji Nadzoru Finansowego procedura zatwierdzenia prospektu dla programu publicznych emisji Alior Banku. 

Więcej wiadomości o Alior Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje