sobota, 02 lipca 2022

Newsroom

Fitch usunął ratingi Banku Millennium z listy obserwacyjnej

msd | 10 września 2021
Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminową ocenę banku na poziomie BBB- z perspektywą negatywną. Zmalało jednak ryzyko dalszej obniżki ratingu.

Długoterminowy rating banku został usunięty z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym, na której znajdował się od marca tego roku. Decyzja agencji ma być podyktowana istotnym opóźnieniem orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawie kredytów walutowych. Ponadto, Fitch Ratings uznał, że mocniejsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze może wspierać zyskowność banku. To z kolei poprawia jego zdolność do ewentualnej absorpcji kolejnych rezerw na walutowe hipoteki.

„Jednakże niepewność co do liczby kolejnych spraw sądowych i opóźnione orzeczenie Sądu Najwyższego oznacza, że nadal istnieje znaczne ryzyko pogorszenia sytuacji w perspektywie roku do dwóch lat i jest podstawą decyzji o utrzymaniu negatywnej perspektywy ratingów banku” – przekazał Bank Millennium.

Długoterminowy rating Banku Millennium na poziomie BBB- to najniższa z możliwych do uzyskania ocen inwestycyjnych. 

Na Catalyst notowane są dwie serie podporządkowanych obligacji Banku Millennium o łącznej wartości 1,53 mld zł. Obie sprzedający kwotują poniżej nominału (98,85 i 99 proc.), lecz jego wartość to wysokie 500 tys. zł.

Więcej wiadomości o Bank Millennium S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi