poniedziałek, 24 lutego 2020

Newsroom

Fundusze obligacji korporacyjnych zarobiły od początku roku 2,7 proc.

ben | 06 grudnia 2017
Pod względem osiągniętej średniej stopy zwrotu przez fundusze polskich obligacji korporacyjnych listopad zakończył się dokładnie tak samo jak październik, czyli z 0,16-proc. zyskiem.

Dobra passa nie opuściła posiadaczy certyfikatów Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw FIZ AN seria C. W ubiegłym miesiącu wartość aktywów netto przypadających na certyfikat wzrosła o 0,52 proc., a to oznacza, że po 11 miesiącach tego roku fundusz może pochwalić się najwyższą stopą zwrotu w swojej kategorii – 5,5 proc., przy średniej wynoszącej 2,7 proc. Przy tym tempie zanosi się na to, że rok 2017 fundusz ze stajni Noble Funds TFI zakończy na pozycji lidera z zyskiem przekraczającym 6 proc. Jego przewaga nad konkurencją jest bowiem na tyle spora, że nikt nie powinien mu zagrozić.

Najsłabszym funduszem i jednocześnie jedynym, który jest na minusie, jest Novo Obligacji Przedsiębiorstw. W listopadzie zanotował 0,95 proc. straty (miesiąc wcześniej było to 1,05 proc.). Stopa zwrotu od początku roku do końca listopada wyniosła natomiast -2,2 proc. Fundusz Novo jest też jednym, który w okresie ostatnich 36 miesięcy przyniósł stratę, podczas gdy średnia rynkowa wyniosła +8,04 proc.

Stopy zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych na 30 listopada 2017 roku

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

Emisje