czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

GetBack chce sanacji zamiast układu

ems | 02 sierpnia 2018
Spółka wystąpiła do Rady Wierzycieli o wyrażenie zgody na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego, co jest warunkiem do umorzenia go także przez sąd.

GetBack chciałby umorzyć postępowanie układowe, a w jego miejsce otworzyć postępowanie sanacyjne, ale nie podał motywacji swojej decyzji. Być może jest nią lepsza ochrona przed wierzycielami zabezpieczonymi na majątku spółki, być może są to inne względy. Dwa tygodnie temu, gdy GetBack sygnalizował możliwość wystąpienia o zmianę charakteru postępowania, jednym z argumentów przemawiających za postępowaniem sanacyjnym miałaby być możliwość odwrócenia części niekorzystnych umów.

GetBack chciałby uzyskać zgodę rady wierzycieli do 6 sierpnia (poniedziałek).

Nie minęło 10 dni od kiedy GetBack zakutualizował propozycje układowe i zaproponował niezabezpieczonym wierzycielom redukcję zobowiązań o 73 proc. i spłatę pozostałej części w ośmioletnich ratach oraz konwersję pozostałego zadłużenia na akcje spółki.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

 • GetBack wybrał nowego audytora

  12 grudnia 2018
  W miejsce Deloitte, któremu windykacyjna spółka wypowiedziała we wrześniu umowę, wybrano PKF Consult. Do odwieszenia notowań instrumentów finansowych GetBacku wciąż długa droga.
  czytaj więcej
 • Polski Dom Maklerski złożył odwołanie od decyzji KNF

  05 grudnia 2018
  Spółka odwołuje się od decyzji Komisji Nadzoru Finansowego o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej oraz nałożeniu kary finansowej 2,5 mln zł. PDM już zapowiada, że jeśli odwołanie nie poskutkuje, to wyjdzie na drogę sądową z „wielomilionowymi” pozwami odszkodowawczymi. KNF sprawy nie komentuje.
  czytaj więcej
 • Rada wierzycieli GetBacku chce powrotu do negocjacji z Altus TFI

  03 grudnia 2018
  Rada wierzycieli wezwała zarząd windykacyjnej spółki oraz Altus TFI do ponownych rozmów. Oczekuje, że ich skutkiem będzie zwrot 100 mln zł do 20 stycznia 2019 r.
  czytaj więcej
 • Głosowanie nad układem GetBacku w styczniu

  29 listopada 2018
  Sędzia-komisarz wyznaczył termin zgromadzenia wierzycieli windykacyjnej spółki na 22 stycznia, wynika z komunikatu opublikowanego przez sąd. Kurator, który ma decydujący głos, już wybrał, także w sprawie poziomu konwersji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje