niedziela, 21 lipca 2019

Newsroom

GetBack zawrze umowę z Hoistem do 29 kwietnia

msd | 05 kwietnia 2019
Spełniły się wszystkie warunki zawieszające określone w wartej 398 mln zł wstępnej umowie ze szwedzkim Hoistem. W piątek akcjonariusze GetBacku powołali też nowego członka rady nadzorczej.

Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, GetBack zamierza zawrzeć umowę sprzedaży wierzytelności Hoistowi do 29 kwietnia – wynika z piątkowego komunikatu. Spółka daje sobie więc dodatkowe dwa tygodnie wobec pierwotnie ogłoszonego terminu.

Warta 398 mln zł transakcja z Hoistem sfinansować ma spłatę części obligatariuszy zabezpieczonych. Właściciele niezabezpieczonych obligacji nie zobaczą z niej ani złotówki, przynajmniej nie wprost.

Do 8 maja GetBack ma natomiast czas by przedstawić sądowi informacje dotyczące transakcji z Hoistem. Tydzień później spółka musi też złożyć do akt postępowania restrukturyzacyjnego sprawozdanie finansowego za 2018 r. Natomiast 29 maja wznowiona zostanie rozprawa dotycząca rozpoznania układu GetBacku. Na posiedzeniu, które odbyło się 27 marca, za przyjęciem układu opowiedział się nadzorca sądowy spółki, rada wierzycieli, kurator obligatariusz, jak i zarząd GetBacku.

W osobnym komunikacie windykator poinformował, że podczas piątkowego NWZ akcjonariusze spółki powołali na członka rady nadzorczej Piotra Rybickiego.

Piotr Rybicki jest biegłym rewidentem; posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Ukończył menedżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości oraz nadzorze właścicielskim, posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce notowanej na NewConnect, zasiada w radach nadzorczych, w tym spółek giełdowych. Jest również wykładowcą na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych oraz inicjatorem Konferencji Rada Nadzorcza, jest wiceprezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach – podał GetBack.

Piotr Rybicki zastąpi Jerzego Świrskiego, przedstawiciela funduszu Abris Capital Partners, który z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej zrezygnował w czwartek bez wskazania przyczyn.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje