wtorek, 24 maja 2022

Newsroom

Inpro uplasowało obligacje na 35 mln zł

msd | 07 października 2021
Deweloper wyemitował czteroletnie zabezpieczone papiery dłużne, za które zobowiązał się płacić 2,75 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Pozyskane z emisji wpływy Inpro zamierza przeznaczyć na przypadający w poniedziałek wykup starszych papierów INP1021 oraz finansowanie bieżącej działalności, w tym zakup gruntów oraz realizację projektów deweloperskich.

W stosunku do wygasających lada dzień papierów spółce udało się wydłużyć okres spłaty z trzech do czterech lat i jednocześnie obniżyć wysokość marży z 3,1 do 2,75 pkt proc. Podobnie jak wcześniej, docelowo dług zostanie zabezpieczony hipoteką.

Zapisy na warte 35 mln zł obligacje serii C złożyło 41 inwestorów, ale ostatecznie papiery trafiły do 35 z nich. Jak wynika z noty informacyjnej, stopa redukcji dla zapisów złożonych przy marży nie wyższej niż ustalone 2,75 pkt proc. wyniosła 42,93 proc.

W minioną środę nowe papiery zostały dopuszczone do obrotu na GPW, co było warunkiem ich rejestracji w KDPW. Niedługo obligacje powinny zatem trafić do notowań, skąd wygasającą za kilka dni serię INP1021 już wycofano.

Zapadające 11 października papiery INP1021 warte są 25 mln zł, ale w ostatnich dniach Inpro nabyło część z nich w celu umorzenia (8,7 mln zł).

Więcej wiadomości o Inpro S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje