sobota, 02 lipca 2022

Newsroom

Kancelaria Medius zawiadomiła prokuraturę ws. byłego prezesa

msd | 22 lipca 2021
Zarząd znajdującego się w restrukturyzacji windykatora złożył zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Michała Imiołka.

W złożonym do prokuratury doniesieniu znaleźć się miały informacje wskazujące, że były prezes mógł się dopuścić oszustwa oraz nadużycia zaufania, wskutek czego miałoby dojść do niekorzystnego rozporządzenia mieniem spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, wynika z komunikatu Kancelarii Medius.

„Spółka podaje informację do publicznej wiadomości, gdyż w jej ocenie informacja dotycząca podjęcia przez obecny zarząd spółki działań przed prokuraturą, dotyczących czynności byłego prezesa zarządu może być istotna dla akcjonariuszy i wskazuje na dążenie do pełnego wyjaśnienia opisanych powyżej spraw” – napisała Kancelaria Medius.

Według naszych nieoficjalnych informacji, złożone do prokuratury zawiadomienie wiąże się między innymi z wynagrodzeniem, które Michał Imiołek miał sobie wypłacić z zagranicznej spółki Mediusa tuż przed zawieszeniem obsługi obligacyjnych zobowiązań. Przed kilkoma tygodniami szerzej o tej sprawie pisał Puls Biznesu.

Były prezes na razie nie komentuje sprawy. Ewentualne oświadczenie zobowiązał się wydać po konsultacji ze swoim pełnomocnikiem. 

Kancelaria Medius przestała obsługiwać obligacyjne zobowiązania w kwietniu ubiegłego roku. W maju sąd otworzył wobec niej postępowania układowe, a w czerwcu doszło do zmian w jej zarządzie – Michała Imiołka, założyciela spółki, zastąpił Przemysław Dąbrowski, który wcześniej pracował nad restrukturyzacją GetBacku.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Prawo