wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

LC Corp na razie nie sprzeda biurowców

msd | 04 grudnia 2018
W związku z „niemożliwością akceptacji warunków transakcji zaproponowanych przez potencjalnego kupującego” deweloper odstąpił od dalszych negocjacji w sprawie sprzedaży czterech biurowców.

LC Corp przekazał potencjalnemu kupującemu oświadczenie o zakończeniu negocjacji i wygaśnięciu wyłączności na prowadzenie rozmów.

Ponad miesiąc temu deweloper informował o zawarciu listu intencyjnego w sprawie sprzedaży czterech budynków biurowych - warszawskich Wola Center oraz Wola Retro, a także wrocławskiego Retro Office House i katowickiego Silesia Star. Łączną cenę nieruchomości w ramach potencjalnej transakcji ustalono wówczas na 275 mln euro.

LC Corp zapewnia jednak, że zakończenie negocjacji nie wiąże się z całkowitym odstąpieniem od zamiaru sprzedaży części inwestycyjnego portfela.

Spółka będzie kontynuowała proces sprzedaży wskazanych nieruchomości, podejmując odpowiednie działania na rynku w tym zakresie – poinformował deweloper.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji LC Corp z terminami spłaty od czerwca 2019 r. do czerwca 2022 r. Do transakcji długiem dewelopera dochodzi rzadko lub wcale.

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso odkryło karty w sprawie niedawnego refinansowania

  21 maja 2019
  Nabywając trzy tygodnie temu w celu umorzenia obligacje warte 250,5 mln zł windykacyjna spółka nie ujawniała, jaka część tej kwoty przypada na poszczególne serie. W końcu wiadomo, że niedawne refinansowanie w nieznacznym stopniu objęło zapadające w czerwcu papiery, ale dało spółce istotną ulgę przy dwóch kolejnych wykupach, kluczowych z uwagi na wyjściową wartość.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja Rokity debiutuje z premią

  21 maja 2019
  Uplasowane w ubiegłym miesiącu siedmioletnie papiery PCR0426 w pierwszych godzinach obecności na GPW wyceniane są na 100,25-100,61 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Obroty publicznymi emisjami obligacji wzrosły o 65,5 proc. m/m

  03 grudnia 2018
  Wartość nominalna obligacji pochodzących z publicznych emisji obligacji adresowanych do inwestorów indywidualnych na podstawie prospektów emisyjnych przekroczyła w listopadzie 75 mln zł i była najwyższa od lipca br. – wynika z obliczeń Obligacje.pl.
  czytaj więcej
 • Zysk netto EuCO spadł o 58 proc. r/r

  03 grudnia 2018
  W III kwartale odszkodowawcza grupa miała 2 mln zł zysku netto wobec 4,8 mln zł zysku przed rokiem. Przepływy operacyjne wcale nie wyglądały lepiej, więc o spadku zadłużenia nie ma na razie mowy.
  czytaj więcej

Emisje