wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Legimi wydłuża zapisy w publicznej ofercie obligacji

msd | 16 listopada 2018
Przyjmowanie zapisów zamiast do 16 listopada potrwa do 26 listopada. Pozostałe warunki emisji się nie zmieniają, są to więc 12-miesięczne papiery oprocentowane na stałe 8,5 proc.

Emisja dostawcy e-booków w modelu subskrypcyjny warta jest 2,4 mln zł. Oferta dojdzie do skutku, jeśli inwestorzy obejmą dług o wartości co najmniej 0,5 mln zł. Legimi, które samodzielnie pełni rolę oferującego, przekonuje, że nie będzie z tym problemów.

- Oferta naszych obligacji przebiega dobrze, spotkaliśmy się z większym zainteresowaniem niż w przypadku poprzednich emisji publicznych. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń i zapytań zdecydowaliśmy o przedłużeniu zapisów o kolejny tydzień – powiedział Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi, cytowany w komunikacie prasowym.

Prowadzona przez Legimi emisja jest już czwartą publiczną ofertą dla spółki, w tym drugą bez udziału firmy inwestycyjnej. Poprzednia, w czerwcu tego roku, przyniosła Legimi 1,2 mln zł, czyli tyle, o ile spółka się wówczas ubiegała.

Środki z najnowszej oferty, jak przekonuje emitent, trafić mają na sfinalizowanie przejęcia niemieckiej spółki Readfy, która jest właścicielem aplikacji do czytania ebooków w modelu freemium.

Zabezpieczeniem obligacji jest zastaw rejestrowy do 150 proc. wartości nominalnej obligacji na zbiorze istniejących i przyszły praw do wpływów z umów oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. Papiery te nie trafią do obrotu Na Catalyst.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje