piątek, 28 lutego 2020

Newsroom

Lokum Deweloper kupił nieruchomość za pieniądze z obligacji

msd | 23 stycznia 2020
Spółka zależna dewelopera nabyła prawo użytkowania wieczystego gruntu i własność położonych na nim budynków za cenę 42 mln zł netto.

Na nieruchomości emitent planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego dla ok. 500 lokali, standardowo realizowanego przez spółki z grupy kapitałowej Lokum Deweloper, w postaci budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i usługami – podała spółka.

Wrocławska inwestycja kosztowała dewelopera 51,66 mln zł, wliczając podatek VAT. Jak podano, zakup nieruchomości został sfinansowany ze środków własnych oraz pieniędzy pochodzących z emisji obligacji serii F.

W grudniu ubiegłego roku Lokum Deweloper przydzielił 3,5-letnie papiery serii F o wartości 65 mln zł, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,45 pkt proc. marży. Papiery zostały uplasowane w ramach przyjętego w listopadzie programu emisji do 100 mln zł, który spółka może prowadzić do końca 2020 r.

W ubiegłym roku grupa Lokum Deweloper sprzedała 268 mieszkań, tj. o 73 proc. mniej niż w 2018 r. Przekazała natomiast 733 lokale (spadek o 19 proc. r/r). 

Na koniec grudnia w ofercie wrocławskiego dewelopera znajdowało się 655 lokali, a portfel realizowanych projektów obejmował 1108 mieszkań. Jak wówczas informowano, Lokum posiada bank ziemi na budowę około 12 tys. mieszkań.

Nowe obligacje spółki jeszcze nie trafiły do obrotu na Catalyst, gdzie notowana jest jej starsza emisja o wartości 100 mln zł. To papiery wygasające w czerwcu 2021 r., choć należy przypomnieć, że trzy poprzednie serie obligacji spółka spłaciła przed terminem. 

Obligacje LKD0621 wyceniane są na 100,55 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Słodko-gorzki smak poprawy płynności Kredyt Inkaso

  28 lutego 2020
  Mimo wyższych wpłat od dłużników, windykacyjna grupa zanotowała czwartą z rzędu kwartalną stratę netto. Dalszej poprawie uległa struktura zobowiązań. Lecz razem z zadłużeniem topnieje też wartość portfela wierzytelności.
  czytaj więcej
 • Alior Bank miał stratę w IV kwartale

  28 lutego 2020
  Bank zanotował 19,9 mln zł skonsolidowanej straty netto w IV kwartale i 252,8 mln zł zysku w całym roku wobec 713,4 mln zł rok wcześniej. Pochwalić się jednak może historycznie najwyższym wskaźnikiem kapitału Tier I oraz najniższą na rynku zmiennością wskaźnika płynności LCR.
  czytaj więcej
 • Play debiutuje na Catalyst

  28 lutego 2020
  Spółka P4, właściciel sieci Play, wprowadziła do giełdowego obrotu siedmioletnie obligacje na 750 mln zł. Inwestorzy indywidualni raczej nimi nie pohandlują.
  czytaj więcej
 • Grupa Arctic Paper mniej zadłużona

  27 lutego 2020
  W IV kwartale producent papieru wypracował 117,4 mln zł cash flow operacyjne, z czego część trafiła na obniżenie zobowiązań odsetkowych, wynika ze wstępnych danych. Poprawie uległa też płynność grupy.
  czytaj więcej

Emisje