niedziela, 31 maja 2020

Newsroom

Lokum Deweloper kupił nieruchomość za pieniądze z obligacji

msd | 23 stycznia 2020
Spółka zależna dewelopera nabyła prawo użytkowania wieczystego gruntu i własność położonych na nim budynków za cenę 42 mln zł netto.

Na nieruchomości emitent planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego dla ok. 500 lokali, standardowo realizowanego przez spółki z grupy kapitałowej Lokum Deweloper, w postaci budynków wielorodzinnych wraz z garażami podziemnymi i usługami – podała spółka.

Wrocławska inwestycja kosztowała dewelopera 51,66 mln zł, wliczając podatek VAT. Jak podano, zakup nieruchomości został sfinansowany ze środków własnych oraz pieniędzy pochodzących z emisji obligacji serii F.

W grudniu ubiegłego roku Lokum Deweloper przydzielił 3,5-letnie papiery serii F o wartości 65 mln zł, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,45 pkt proc. marży. Papiery zostały uplasowane w ramach przyjętego w listopadzie programu emisji do 100 mln zł, który spółka może prowadzić do końca 2020 r.

W ubiegłym roku grupa Lokum Deweloper sprzedała 268 mieszkań, tj. o 73 proc. mniej niż w 2018 r. Przekazała natomiast 733 lokale (spadek o 19 proc. r/r). 

Na koniec grudnia w ofercie wrocławskiego dewelopera znajdowało się 655 lokali, a portfel realizowanych projektów obejmował 1108 mieszkań. Jak wówczas informowano, Lokum posiada bank ziemi na budowę około 12 tys. mieszkań.

Nowe obligacje spółki jeszcze nie trafiły do obrotu na Catalyst, gdzie notowana jest jej starsza emisja o wartości 100 mln zł. To papiery wygasające w czerwcu 2021 r., choć należy przypomnieć, że trzy poprzednie serie obligacji spółka spłaciła przed terminem. 

Obligacje LKD0621 wyceniane są na 100,55 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

 • Raport: Dobra sprzedaż mieszkań w styczniu, lutym i… COVID-19

  20 maja 2020
  Spodziewamy się, że kontynuacja negatywnego wpływu COVID-19 na wolumen sprzedawanych mieszkań jest nieunikniona. Naszym zdaniem w II kw. 2020 r. powinniśmy spodziewać się bardzo słabego odczytu kontraktacji – uważają analitycy Domu Maklerskiego Navigator.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper na nowo z długiem netto

  13 maja 2020
  Po wyraźnym obniżeniu salda gotówki i środków zgromadzonych na rachunkach powierniczych w I kwartale bilans wrocławskiego dewelopera ponownie wykazuje dodatnie wartości zadłużenia finansowego netto. Od razu sięgającego prawie 65 mln zł. Pomimo nienajlepszych perspektyw na najbliższe kwartały, płynność Lokum pozostaje zabezpieczona.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper – raport Navigator Debt Advisory

  04 maja 2020
  Podsumowanie wyników spółki po raporcie za IV kw. 2019 r.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper wciąż bez długu netto

  25 marca 2020
  Wrocławski deweloper zakończył ubiegły rok z niewielką przewagą gotówki i środków na rachunkach powierniczych nad zadłużeniem odsetkowym. Grupa w końcu zaczęła odbudowywać ofertę mieszkań, ale zastała ją epidemia koronawirusa. W czasy niepewności Lokum weszło jednak z poduszką płynnościową, dostępnymi kredytami i decyzją o niewypłacaniu dywidendy.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje