czwartek, 30 marca 2017

Newsroom

Lokum Deweloper ustanowił program emisji obligacji

msd | 16 marca 2017
Spółka chce uplasować do 100 mln zł w jednej lub kilku seriach papierów dłużnych, które będą oferowane w trybie niepublicznym.

Emisje w ramach uchwalonego programu mają zostać przeprowadzone najpóźniej do końca 2018 r. Uplasowany w ten sposób dług może trafić do giełdowego obrotu.

Środki z emisji obligacji w ramach programu przeznaczone zostaną na realizację istotnych projektów deweloperskich realizowanych przez spółki z grupy kapitałowej emitenta, refinansowanie zobowiązań finansowych emitenta lub spółek z grupy oraz na finansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie – podano w komunikacie Lokum Deweloper.

Obecnie na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji dewelopera z terminami spłaty od października tego roku do lipca 2019 r. Rynek wyceniał je w ostatnich transakcjach z 4,6-5,4 proc. rentowności brutto. Płynność długu Lokum Dewloper pozostaje jednak niska, aktualnie nabyć można tylko najbliższą serię, LKD1017, przy 3,9 proc. rentowności.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała o osiągnięciu w ubiegłym roku 189,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, z których wypracowano 34,3 mln zł zysku operacyjnego i 46,9 mln zł zysku netto. Pełne sprawozdanie finansowe Lokum Deweloper opublikuje 22 marca.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

 • Lokum Deweloper przyzwyczaja się do długu netto

  22 marca 2017
  Wzrost zobowiązań odsetkowych znajduje uzasadnienie w lepszych wynikach i planach dalszego rozwoju. Wrocławski deweloper ma miejsce na nowy dług, z czego zamierza skorzystać. Nowa emisja obligacji powinna przynieść poprawę – i tak solidnych – wskaźników płynności oraz obniżenie efektywnego kosztu długu.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy zwiększyli sprzedaż o jedną piątą

  09 stycznia 2017
  Notowane na Catalyst spółki deweloperskie sprzedały w ubiegłym roku co najmniej 20,3 tys. mieszkań. Główni gracze ani myślą zwalniać tempa w tym roku.
  czytaj więcej
 • Analiza Lokum Deweloper

  09 stycznia 2017
  "Zmiany w prawie dotyczącym FIZ-ów będą miały wpływ na modyfikację struktury grupy Lokum i wpłyną na większe kwoty podatku dochodowego, co obniży rentowność netto."
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Lokum Deweloper

  09 listopada 2016
  Wskaźniki zadłużenia wrocławskiej grupy znalazły się na poziomach najwyższych od co najmniej połowy 2014 r., ale wciąż pozostają niskie na tle branży i komfortowe dla wierzycieli.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje