wtorek, 26 września 2017

Newsroom

Lokum Deweloper ustanowił program emisji obligacji

msd | 16 marca 2017
Spółka chce uplasować do 100 mln zł w jednej lub kilku seriach papierów dłużnych, które będą oferowane w trybie niepublicznym.

Emisje w ramach uchwalonego programu mają zostać przeprowadzone najpóźniej do końca 2018 r. Uplasowany w ten sposób dług może trafić do giełdowego obrotu.

Środki z emisji obligacji w ramach programu przeznaczone zostaną na realizację istotnych projektów deweloperskich realizowanych przez spółki z grupy kapitałowej emitenta, refinansowanie zobowiązań finansowych emitenta lub spółek z grupy oraz na finansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie – podano w komunikacie Lokum Deweloper.

Obecnie na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji dewelopera z terminami spłaty od października tego roku do lipca 2019 r. Rynek wyceniał je w ostatnich transakcjach z 4,6-5,4 proc. rentowności brutto. Płynność długu Lokum Dewloper pozostaje jednak niska, aktualnie nabyć można tylko najbliższą serię, LKD1017, przy 3,9 proc. rentowności.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała o osiągnięciu w ubiegłym roku 189,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, z których wypracowano 34,3 mln zł zysku operacyjnego i 46,9 mln zł zysku netto. Pełne sprawozdanie finansowe Lokum Deweloper opublikuje 22 marca.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

 • Lokum Deweloper bardziej zadłużony

  09 sierpnia 2017
  Gwałtowny wzrost zobowiązań w II kwartale to skutek nie tylko przeprowadzonej w tym czasie emisji obligacji, ale i rekordowych przedpłat od klientów, które stanowią o potencjale do zaksięgowania przychodów z przekazywanych w najbliższych miesiącach lokali.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy z Catalyst nie widzą dekoniunktury na horyzoncie

  07 lipca 2017
  W I półroczu notowane na obligacyjnej giełdzie spółki deweloperskie zakontraktowały 12,6 tys. lokali wobec 10,2 tys. przed rokiem. Wielu firmom robi się zbyt ciasno na macierzystych rynkach, więc szukają możliwości rozszerzenia biznesu o kolejne miasta.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja Lokum Deweloper debiutuje na Catalyst

  21 czerwca 2017
  Warte 75 mln zł obligacje serii D w większości lub całkowicie znajdują się w portfelach inwestorów instytucjonalnych, co najpewniej odbije się na ich płynności.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia grupy Lokum Deweloper

  17 maja 2017
  Wskaźniki zlewarowania wrocławskiego dewelopera nie budzą niepokoju, wprowadzają natomiast obligatariuszy w nową rzeczywistość. Okres, w którym gotówka trwale przewyższa zobowiązania finansowe, Lokum ma już za sobą.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje