środa, 20 czerwca 2018

Newsroom

Lokum Deweloper ustanowił program emisji obligacji

msd | 16 marca 2017
Spółka chce uplasować do 100 mln zł w jednej lub kilku seriach papierów dłużnych, które będą oferowane w trybie niepublicznym.

Emisje w ramach uchwalonego programu mają zostać przeprowadzone najpóźniej do końca 2018 r. Uplasowany w ten sposób dług może trafić do giełdowego obrotu.

Środki z emisji obligacji w ramach programu przeznaczone zostaną na realizację istotnych projektów deweloperskich realizowanych przez spółki z grupy kapitałowej emitenta, refinansowanie zobowiązań finansowych emitenta lub spółek z grupy oraz na finansowanie zakupu gruntów pod nowe projekty deweloperskie – podano w komunikacie Lokum Deweloper.

Obecnie na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji dewelopera z terminami spłaty od października tego roku do lipca 2019 r. Rynek wyceniał je w ostatnich transakcjach z 4,6-5,4 proc. rentowności brutto. Płynność długu Lokum Dewloper pozostaje jednak niska, aktualnie nabyć można tylko najbliższą serię, LKD1017, przy 3,9 proc. rentowności.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała o osiągnięciu w ubiegłym roku 189,3 mln zł skonsolidowanych przychodów, z których wypracowano 34,3 mln zł zysku operacyjnego i 46,9 mln zł zysku netto. Pełne sprawozdanie finansowe Lokum Deweloper opublikuje 22 marca.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje