wtorek, 30 listopada 2021

Newsroom

Marvipol Development - raport kredytowy

Bartosz Wałecki, anlityk Michael/Ström DM | 03 listopada 2021
Harmonogram wykupu obligacji w naszej ocenie nie niesie za sobą istotnych ryzyk płynnościowych - pisze o Marvipolu analityk Domu Maklerskiego Michael/Ström.

Z przygotowanego przez analityka Domu Maklerskiego Michael/Ström raportu wynika, że w przypadku sprzedaży wszystkich mieszkań po założonych przez niego cenach Marvipol Development powinien być w stanie wygenerować 860 mln zł przepływów pieniężnych netto do końca 2025 r.

„Aby spłacić w terminie zobowiązania, pokryć koszty funkcjonowania i wypłacić dywidendę, spółka przy naszych założeniach, musiałaby sprzedać ok. 77 proc.  niesprzedanych jeszcze mieszkań (przy założeniu, że zostaną ukończone wszystkie potencjalne projekty). Obliczenia nie uwzględniają podatków oraz ewentualnych zakupów nowych gruntów” – czytamy w analizie.

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Popyt na mieszkania nie słabnie – raport

  21 lipca 2021
  W 2021 roku zaobserwujemy wzrost cen mieszkań, jednak nie podzielamy opinii, że mamy do czynienia z bańką na rynku nieruchomości – uważają analitycy DM Navigator.
  czytaj więcej
 • Mieszkanie na wynajem – stabilne i opłacalne

  14 czerwca 2021
  Ostatni, pandemiczny rok potwierdził siłę i zalety inwestycji w mieszkania. Przyszłość dla ich posiadaczy wygląda optymistycznie, choć trzeba brać poprawkę na pierwsze sygnały o możliwości podniesienia stóp procentowych oraz chwilowe problemy rynku najmu – czytamy w raporcie „Mieszkania jako klasa aktywów inwestycyjnych”, przygotowanym przez Michael/Ström Dom Maklerski.
  czytaj więcej
 • Dobre perspektywy Dekpolu (analiza)

  28 maja 2021
  Analitycy Biura Maklerskiego PKO BP prognozują, że wyjątkowo sprzyjające otoczenie w deweloperce mieszkaniowej pozwoli grupie Dekpol osiągnąć skokowy wzrost zysku.
  czytaj więcej
 • DM Navigator: Mocny popyt na lokale mieszkalne

  05 maja 2021
  Deweloperzy dążą do przenoszenia rosnących kosztów produkcji na finalnego odbiorcę, co w naszej ocenie nie wróży w bieżącym roku spadku cen – uważają analitycy.
  czytaj więcej