poniedziałek, 25 maja 2020

Newsroom

Marvipol Development – raport kredytowy DM Michael/Ström

Dom Maklerski Michael/Ström | 04 października 2019
Podsumowanie wyników spółki po raporcie za II kw. 2019 r.

Z przeprowadzonej przez DM Michael/Ström analizy wynika, że w przypadku sprzedaży wszystkich mieszkań po założonych przez analityków cenach, część mieszkaniowa powinna być w stanie wygenerować 1025 mln zł gotówki (po uwzględnieniu nakładów, bez uwzględniania podatku). Poziom długu netto na koniec II kw. 2019 r. wynosił 220 mln zł, a zobowiązania z tytułu dostaw i usług oraz pozostałe kształtują się na poziomie 47 mln zł. Zakładając, że co roku spółka będzie ponosiła 40 mln zł kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu oraz nie będzie wypłacała dywidendy, to w perspektywie trzech lat przybliżone roczne wydatki spółki (bez uwzględniania zakupów nowych gruntów) wyniosą 120 mln zł, co z ww. długiem netto oraz zobowiązaniami sumuje się do 388 mln zł. Aby pokryć te zobowiązania i wydatki spółka musiałaby sprzedać ok. 59 proc. lokali po założonych przez analityków cenach.

Przy uwzględnieniu segmentu magazynowego i zakładając, że projekty magazynowe będą sprzedawane z zyskiem 18 proc. IRR oraz dwuletnim terminem inwestycji, to z projektów, wobec których spółka posiada obecnie zaangażowanie o wartości 166 mln zł powinna uzyskać przepływ gotówkowy (bez uwzględniania podatków) rzędu 230 mln zł w okresie dwóch lat. Z uwzględnieniem powyższych przepływów, wystarczyłoby aby apółka sprzedała ok. 45 proc. z potencjału sprzedażowego, aby spłacić wszystkie zobowiązania i pokryć koszty - uważają analitycy DM Michael/Ström.

Pobierz cały raport (PDF, 991 KB)

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

 • Raport: Dobra sprzedaż mieszkań w styczniu, lutym i… COVID-19

  20 maja 2020
  Spodziewamy się, że kontynuacja negatywnego wpływu COVID-19 na wolumen sprzedawanych mieszkań jest nieunikniona. Naszym zdaniem w II kw. 2020 r. powinniśmy spodziewać się bardzo słabego odczytu kontraktacji – uważają analitycy Domu Maklerskiego Navigator.
  czytaj więcej
 • Spadek wskaźników płynności Marvipolu

  27 marca 2020
  Z powodu wzrostu krótkoterminowych zobowiązań, szczególnie wynikających z obligacji, deweloperska grupa zakończyła 2019 r. z najniższymi wskaźnikami płynności od czasu podziału. Poprawę przynieść mógł dopiero początek 2020 r.
  czytaj więcej
 • Koronawirus nie ominie Marvipolu

  26 marca 2020
  Deweloper spodziewa się negatywnego wpływu epidemii na wyniki, szczególnie w perspektywie średnio- i długoterminowej. Zapewnia jednak, że jego sytuacja płynnościowa utrzymuje się na bezpiecznym poziomie.
  czytaj więcej
 • Marvipol dobił do 10 mln zł

  23 marca 2020
  Z emisji obligacji serii AB deweloper pozyskał 2,7 mln zł. Kilka dni wcześniej podał informację o pozyskaniu 7,3 mln zł z emisji serii AA.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje