piątek, 22 października 2021

Newsroom

Mimo nadpłynności, MCI Capital planuje emisję obligacji w najbliższych tygodniach

msd | 21 września 2021
Inwestycyjna grupa zaksięgowała aż 467 mln zł zysku netto w I półroczu. Po ostatnich dezinwestycjach miała około 840 mln zł płynności. Mimo tego, już niedługo chce przeprowadzić publiczną emisję obligacji. Na razie pilotażową, bo większą ofertę MCI zostawia sobie na przyszły rok.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o MCI Capital ASI S.A.

 • MCI Management uplasowało nowe obligacje

  05 sierpnia 2021
  Holdingowa spółka Tomasza Czechowicza wyemitowała papiery dłużne serii J o wartości 20 mln zł, dowiadujemy się z rejestru KDPW.
  czytaj więcej
 • Rekordowo duże MCI Capital

  18 maja 2021
  Po zaksięgowaniu kolejnych zysków w I kwartale, pierwszy raz w historii aktywa inwestycyjnego wehikułu przekroczyły 1,7 mln zł, a jego kapitały własne urosły do ponad 1,4 mld zł. Płynności na pierwszy rzut oka nie widać w bilansie MCI Capital, ale była ona w flagowym subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0.
  czytaj więcej
 • MCI Capital ASI: Nadal jesteśmy zainteresowani publicznymi emisjami obligacji

  05 maja 2021
  Po udanych dezinwestycjach grupa MCI zakończyła ubiegły rok z ponad 750 mln zł płynności, która do dziś miała jeszcze wzrosnąć. Mimo tego, samo MCI Capital ASI podtrzymuje zamiar skierowania do inwestorów indywidualnych publicznej oferty obligacji na podstawie niedawno zatwierdzonego prospektu. Równocześnie myśli też o emisji długu do inwestorów instytucjonalnych.
  czytaj więcej
 • MCI Capital ASI zapowiada wyjście z kolejnej inwestycji

  31 marca 2021
  Subfundusze MCI.TechVentures 1.0 oraz MCI.CreditVentures zawarły wartą 37 mln euro warunkową umowę sprzedaży udziałów litewskiego Pigu, które działa w segmencie e-commerce.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst