wtorek, 06 czerwca 2023

Newsroom

Moody’s potwierdził ratingi Getin Noble Banku

msd | 24 października 2019
Długookresowa ocena depozytów banku pozostała na poziomie Caa1. Jej perspektywa jest zaś teraz negatywna po tym, jak agencja wycofała rating z listy obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Pozostałe ratingi GNB także nie uległy zmianie – krótkoterminowa ocena depozytów pozostała więc na poziomie „not prime”, a długo i krótkoterminowa ocena ryzyka kontrahenta to odpowiednio B2(cr) oraz „not prime(cr)”.

Ogółem ratingi GNB znajdują się wśród ocen głęboko spekulacyjnych.

Ponad tydzień temu ratingi nadane GNB potwierdziła też agencja Fitch, u której długookresowa ocena banku wynosi B-, czyli poziom wyżej niż u Moody’s (B- u Fitch to odpowiednik B3 od Moody’s).

Na Catalyst notowane są 32 serie obligacji GNB, w tym 31 to dług podporządkowany o łącznej wartości prawie ponad 1,6 mld zł. Najbliższe wykupu papiery GNB1119 i GNB1219 rynek wycenia kolejno na 99,7 oraz 99,56 proc. nominału.

Wiele dłuższych serii podporządkowanego długu GNB notowanych jest w okolicach 14-19 proc. rentowności brutto wobec nawet ponad 30 proc. jeszcze na początku października.

W miniony poniedziałek bank wykupił warte 40 mln zł podporządkowane papiery GNB1019.

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A.

 • Udział niewykupionych obligacji zaczyna przyrastać

  04 kwietnia 2023
  W ostatnich 12 miesiącach do inwestorów nie wróciło 1,2 proc. kapitału z notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych. Jeszcze w tym roku wskaźnik ten wzrośnie do wartości dwucyfrowych.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zero defaultów, mało emisji

  07 października 2022
  Wartość i liczba defaultów spadła do zera w ostatnich 12 miesiącach, co jest pierwszym takim okresem od kiedy mierzymy Indeks Default Rate. Inne dane statystyczne są bardziej zatrważające – wartość emisji obligacji korporacyjnych spadła o 41 proc. w III kw. (r/r).
  czytaj więcej
 • Ten rekord Catalyst nie zostanie pobity. Nigdy

  04 października 2022
  Przez ostatnich 12 miesięcy (do końca września) emitenci obecni na Catalyst wykupili w terminie wszystkie zapadające w tym czasie obligacje. Wartość naszego indeksu po raz pierwszy spadła do zera. Już wiadomo, że nie utrzyma się na tym poziomie.
  czytaj więcej
 • EuroRating uznał przymusową restrukturyzację Getin Noble Bank za 'default'

  03 października 2022
  Agencja ratingowa EuroRating uznała przymusową restrukturyzację banku, wszczętą przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, za zdarzenie typu "default" i obniżyła rating kredytowy nadany bankowi z 'C' do 'D'. Jednocześnie EuroRating zakończył prowadzenie oceny ratingowej Getin Noble Banku i wycofał nadany bankowi rating.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi