czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

Na ewentualne zatwierdzenie układu GetBacku przyjdzie jeszcze poczekać

msd | 04 lutego 2019
Wciąż nie wyznaczono terminu rozprawy w celu rozpoznania układu. Jak wynika z naszych informacji, na pewno nie dojdzie do tego w tym tygodniu. Tymczasem liczba zastrzeżeń do układu zgłaszanych przez wierzycieli jest coraz większa.

W ostatni piątek minął tydzień od czasu, gdy przyjęto układ w ramach postępowania restrukturyzacyjnego wrocławskiego windykatora. Co do zasady, to właśnie po tygodniu od zakończenia zgromadzenia wierzycieli, na którym przyjęto układ, odbyć się może rozprawa w celu rozpoznania układu. W najbliższych dniach na pewno się ona jednak nie odbędzie, ponieważ do 12 lutego sędzia będzie na urlopie – dowiedziała się redakcja Obligacje.pl.

Tymczasem do sądu trafiają kolejne pisma z zastrzeżeniami do układu przyjętego 25 stycznia. 

- Na dzień 1 lutego wpłynęło łącznie 31 zastrzeżeń do przyjętego układu. Obecnie brak terminu ich rozpatrzenia – poinformowała Obligacje.pl Joanna Podwin z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu (samo postępowanie GetBacku toczy się przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej).

Termin na zgłaszanie zastrzeżeń przez wierzycieli upłynął w ubiegły piątek (tydzień od dnia przyjęcia układu), ale możliwy jest jeszcze spływ dokumentów przesłanych pocztą. Dlatego ostateczna liczba pism od wierzycieli, które sąd będzie musiał wziąć pod uwagę, może jeszcze wzrosnąć.

Przyjęte propozycje układowe zakładają, że niezabezpieczeni obligatariusze otrzymają spłatę 25 proc. nominału przez osiem lat. W pierwszym roku realizacji układu nie otrzymają jednak żadnej płatności (spółka ma się skupić na spłacie zabezpieczonych wierzycieli). Pierwsze płatności dla niezabezpieczonych obligatariuszy pojawić się więc mają dopiero po półtora roku od uprawomocnienia układu i będzie to 0,5 zł z każdych zainwestowanych 100 zł.

W ubiegły piątek szwedzki Hoist, który początkowo negocjował zakup wszystkich wierzytelnościowych aktywów GetBacku, poinformował, że kupi od wrocławskiej spółki pakiety warte 398 mln zł. Jak pisaliśmy przed weekendem, niezabezpieczeni obligatariusze nie dostaną z tej transakcji ani złotówki, przynajmniej nie wprost. Pozyskane środki, o czym GetBack informował na łamach Obligacje.pl, mają sfinansować przede wszystkim spłatę zabezpieczonych zobowiązań.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje