niedziela, 17 listopada 2019

Newsroom

Następna emisja Pekao Banku Hipotecznego na Catalyst

msd | 10 lipca 2019
Tym razem bank wprowadził do obrotu wyemitowane w kwietniu 5,5-letnie listy zastawne o wartości 50 mln euro.

Debiutujące na GPW papiery Pekao Banku Hipotecznego oprocentowane są na 0,6 pkt proc. ponad EURIBOR 3M, co przy ujemnej stopie bazowej daje 0,283 proc. dla obecnego okresu odsetkowego.

Jak informowano w kwietniu, całość wartej 50 mln euro emisji objął subemitent usługowy, który później tylko częściowo (14,68 mln euro) odsprzedał ją siedmiu zewnętrznym inwestorom.

Emitowanym przez Pekao BH listom zastawnych agencja Fitch przyznała rating na poziomie A- z perspektywą stabilną. 

Na Catalyst znajduje się 12 serii listów zastawnych Pekao BH, w tym trzy w euro. Do żadnych transakcji jednak nimi nie dochodzi.

Więcej wiadomości o Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • I2 Development dalej od kowenantów

  15 listopada 2019
  Tym razem bez istotnych jednorazowych wydarzeń poznański deweloper oddalił wskaźnik zadłużenia netto od kowenantu w warunkach emisji trzech notowanych na Catalyst serii.
  czytaj więcej
 • Mniej gotówki w kasie Marvipolu

  15 listopada 2019
  Mimo udanego kwartału, na koniec września grupa wykazała spadek środków pieniężnych do poziomu najniższego od dziewięciu kwartałów.
  czytaj więcej
 • Wysoki cash flow operacyjny Rokity w III kwartale

  15 listopada 2019
  Pomimo wciąż słabnących wyników, grupa PCC Rokita wypracowała 102,7 mln zł gotówki z działalności operacyjnej w III kwartale. Obniżyła więc zadłużenie, ale kosztem istotnego odpływu gotówki.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius obniżyła wskaźniki zadłużenia

  15 listopada 2019
  Po lipcowym wykupie obligacji i zrealizowanych w III kwartale przepływach operacyjnych windykator wykazywał najniższe wskaźniki dług netto/EBITDA i dług netto/kapitały własne od czterech kwartałów. Spółka kontynuuje przegląd opcji strategicznych, mimo utraty zezwolenia przez Lartiq TFI, z którym była związana na wielu płaszczyznach.
  czytaj więcej

Emisje