niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Następna emisja Pekao Banku Hipotecznego na Catalyst

msd | 10 lipca 2019
Tym razem bank wprowadził do obrotu wyemitowane w kwietniu 5,5-letnie listy zastawne o wartości 50 mln euro.

Debiutujące na GPW papiery Pekao Banku Hipotecznego oprocentowane są na 0,6 pkt proc. ponad EURIBOR 3M, co przy ujemnej stopie bazowej daje 0,283 proc. dla obecnego okresu odsetkowego.

Jak informowano w kwietniu, całość wartej 50 mln euro emisji objął subemitent usługowy, który później tylko częściowo (14,68 mln euro) odsprzedał ją siedmiu zewnętrznym inwestorom.

Emitowanym przez Pekao BH listom zastawnych agencja Fitch przyznała rating na poziomie A- z perspektywą stabilną. 

Na Catalyst znajduje się 12 serii listów zastawnych Pekao BH, w tym trzy w euro. Do żadnych transakcji jednak nimi nie dochodzi.

Więcej wiadomości o Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje