sobota, 24 października 2020

Newsroom

Obligacyjny prospekt PKO BH trafił do KNF

msd | 17 lipca 2020
PKO Bank Hipoteczny złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu dla programu emisji obligacji, dostępnych także dla inwestorów indywidualnych.

Wniosek został złożony jeszcze 3 lipca, lecz informację na ten temat nadzorca podał na swojej stronie internetowej dwa tygodnie później, 17 lipca.

- Złożony w KNF prospekt  dotyczy obligacji własnych publicznych, które do tej pory były kierowane zarówno do inwestorów indywidulanych jak i do instytucji finansowych – poinformowała Obligacje.pl Bogumiła Laudowicz-Burda odpowiedzialna za relacje inwestorskie PKO BH.

Jak się dowiedzieliśmy, sam program nie uległ zmianie względem tego, który bank realizował w ubiegłym roku (ważność prospektu upłynęła w maju br.).

PKO Bank Hipoteczny uplasował w zeszłym roku pięć publicznych ofert obligacji, w tym cztery serie dwuletniego długu adresowanego do zamożnych inwestorów indywidualnych (łącznie 165 mln zł) oraz jedną serię sześciomiesięcznych obligacji dla inwestorów instytucjonalnych (161,5 mln zł; już spłacone).

Uplasowane przed rokiem dwuletnie papiery PKO BH oprocentowane są na WIBOR 3M plus 0,6 pkt proc. marży. Przy aktualnych ofertach sprzedaży na GPW można je nabyć z 0,25-0,88 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PKO Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje