sobota, 24 lutego 2024

Newsroom

Obligatariusz Bikershopu zawiadomił prokuraturę

msd | 25 października 2017
Jeden z właścicieli obligacji serii A, który nie otrzymał od spółki środków w związku ze złożonym żądaniem wcześniejszej spłaty złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie trafiło do jednej z prokuratur na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jeszcze w I połowie października. Kilka dni później, jak dowiedzieliśmy się od tamtejszego prokuratora, zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej Kraków-Południe ze względu na adres siedziby spółki.

Zawiadamiający, jak wynika z naszych informacji, podniósł zarzut podejrzenia „oszustwa znacznej wartości”.

Sprawa dotyczy wartych 5 mln zł 12-miesięcznych obligacji serii A, które Bikershop Finanse, spółka celowa dystrybutora sprzętu sportowego, uplasowała w publicznej ofercie z listopada ubiegłego roku. W sierpniu emitent nie wypłacił w terminie odsetek, co dało obligatariuszom prawo do składania żądań wcześniejszego wykupu. Kupon ostatecznie trafił do inwestorów, ale spółka nie odpowiedziała na złożone żądania przedterminowej spłaty, a kontakt z nią całkowicie się urwał. Także oferującemu, który chce podjęcia działań przez administratora zabezpieczeń, a na środę (dziś) zwołał spotkanie obligatariuszy, podczas którego chce przedstawić „narzędzia służące realizacji interesów wierzycieli”.

Niedawno pisaliśmy, że w ciągu kilku miesięcy spółka dwukrotnie zmieniała administratora zastawu (obligacje zabezpieczone są zastawem na sprzęcie sportowym).

Z sieci zniknęła strona Bikershopu oraz dedykowana obligacjom strona spółki Bikershop Finanse. Natomiast numer telefonu Stanisława Kwietnia, prezesa obu spółek, stał się nieaktywny.

Wygasające za miesiąc papiery serii A, to jedna z dwóch emisji Bikershopu. W tegorocznej lutowo-marcowej ofercie, także publicznej, spółka pozyskała 3,6 mln zł. Tym razem na dwa lata.

Więcej wiadomości o Bikershop Finanse S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium