wtorek, 07 lipca 2020

Newsroom

Obligatariusz Remedisu wnioskuje o upadłość spółki

msd | 26 czerwca 2020
Spółce doręczono wniosek o ogłoszenie jej upadłości, złożony przez właściciela niewykupionych w marcu obligacji. Ona sama ma pracować nad wnioskiem o restrukturyzację.

Złożony przez obligatariusza wniosek o ogłoszenie upadłości Remedisu to pokłosie marcowego braku wykupu 33 serii papierów dłużnych o łącznej wartości nominalnej 6,78 mln zł. Spółce nie udało się zrolować obligacji na czas, aczkolwiek zapewniała, że negocjacje w tej sprawie nadal trwają.

„Jednocześnie zarząd spółki informuje, że jest w trakcie przygotowywania wniosku o postępowanie restrukturyzacyjne emitenta i stosowny wniosek będzie złożony w najbliższych dniach. W przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności sąd rozpoznaje wniosek restrukturyzacyjny” – podał Remedis.

O pracach nad wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego spółka informowała już w marcu, gdy nie spłaciła obligacji w terminie.

Żadne papiery dłużne Remedisu nie były notowane na Catalyst (średnia wartość emisji spółki to ok. 200 tys. zł).

Remedis to notowana na NewConnect spółka, która trudni się usługami dla podmiotów medycznych i JST, między innymi udzielając im pożyczek.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje