środa, 26 lutego 2020

Newsroom

PBG pod ochroną sanacji

msd | 13 lutego 2020
Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego wobec PBG, które nie dało rady realizować układu zawartego z wierzycielami w 2015 r.

Na zarządcę w postępowaniu sanacyjnym PBG sąd wyznaczył najbardziej znany w branży restrukturyzacyjnej podmiot - spółkę Zimmermann Filipiak Restrukturyzacja. Na sędziego-komisarza wybrano zaś Magdalenę Bojarską.

Postanowienie o otwarciu sanacji wobec PBG nie jest prawomocne.

W styczniu, na wniosek spółki sąd uchylił układ zawartego przez nią z wierzycielami w toku postepowania upadłościowego. 

Od dłuższego czasu budowlana spółka miała problem z terminową realizacją płatności układowych, także tych wynikających z obligacji wyemitowanych dla uczestników postępowania upadłościowego, które rozpoczęło się w 2012 r., a zakończyło układem zawartym w 2015 r. 

Przed otwarciem sanacji długi PBG z obligacji wyemitowanych w ramach układu warte były około 320 mln zł, z czego – jak wskazywaliśmy na początku lutego – znaczna część stała się wymagalna z dniem 31 stycznia.

Na Catalyst pozostają dwie serie obligacji PBG o łącznej wartości 231,6 mln zł i terminie spłaty określonym na czerwiec tego roku. Do żadnego handlu nimi jednak nie dochodzi. W ubiegłym roku GPW odmówiła spółce wprowadzenia kolejnych obligacji do obrotu. 

Więcej wiadomości o PBG S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje