piątek, 03 lipca 2020

Newsroom

PCC Exol zapowiada emisję refinansującą

msd | 29 maja 2020
Chemiczna spółka przyspieszy o trzy miesiące wykup wartych 25 mln zł obligacji PCX0920. W ich miejsce zamierza uplasować nowy dług o tej samej wartości.

Termin wcześniejszej spłaty papierów PCX0920 ustalono na 12 czerwca. W najbliższych dniach PCC Exol ruszy też z wartą do 25 mln zł ofertą niezabezpieczonych obligacji serii C2 ze stałym 5,5-proc. kuponem przy okresie spłaty ustalonym na pięć lat i trzy miesiące. 

Oferta nowych obligacji PCC Exol zostanie przeprowadzona w trybie publicznym na podstawie zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego, któremu ważność wygasa w drugiej połowie lipca.

Termin subskrypcji na kolejne papiery Exolu nie został jeszcze ujawniony. 

Dla chemicznej spółki będzie to piąta publiczna oferta obligacji, a zarazem piąta emisja z 5,5-proc. kuponem. Lecz jeszcze nigdy spółka nie plasowała nowego długu z tak wysoką premią względem papierów skarbowych o porównywalnych tenorach. Wyższy spread to oczywiście kwestia trudnych warunków rynkowych, ale na uwagę zasługuje też lekkie wydłużenie terminu wykupu względem poprzedniej emisji (w lutym PCC Exol uplasował papiery z 5,5-proc. kuponem i okresem spłaty ustalonym na cztery lata i dziewięć miesięcy).

Przedterminowo spłacane papiery PCX0920 wyceniane były w czwartek na 100 proc. nominału. Natomiast lutowa emisja – PCX1124 – notowana była po 101,5 proc., co daje jej 5,08 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje