niedziela, 14 kwietnia 2024

Newsroom

PCC Rokita zredukował zapisy o 74 proc.

| 21 grudnia 2023
W wartej 25 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki inwestorzy zgłosili 97 mln zł popytu, ustanawiając tegoroczny rekord w nadsubskrypcji.

Na obligacje Rokity zapisało się 1086 inwestorów, którzy  gotowi byli kupić papiery warte 97 mln zł, co daje średnio 69 tys. zł na osobę. Część z nich musiała obejść się smakiem, ponieważ dług przydzielono 1043 osobom, a i ci, którzy go otrzymali mogą czuć się zawiedzeni. Średnia stopa redukcji wyniosła bowiem 74,2 proc., osiągając najwyższy rezultat od półtora roku wśród publicznych ofert na podstawie prospektu (w międzyczasie przeprowadzono ich ponad 40).

Podobnie jak w październiku, PCC Rokita oferował inwestorom pięcioletnie niezabezpieczone obligacje z 3,2 pkt proc. marży ponad WIBOR 3M. Była to więc dopiero druga jego emisja zmiennokuponowego długu w liczącej kilkanaście lat obecności na rynku detalicznych korporatów.

Zarówno październikowa oferta, jak i ta z grudnia, zostały uplasowane pod wartym 200 mln zł programem, z którego do połowy przyszłorocznych wakacji PCC Rokita może pozyskać jeszcze 150 mln zł.

Docelowo nowy dług chemicznej spółlki trafi do obrotu na Catalyst, gdzie notowanych jest sześć starszych serii jej obligacji. W czwartek rano pochodzące z październikowej emisji papiery PCR1028 notowane są po 101,8 proc. nominału.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje