poniedziałek, 14 października 2019

Newsroom

PKO Bank Hipoteczny przeprowadzi kolejną publiczną emisję obligacji

msd | 05 lipca 2019
Tym razem będą to sześciomiesięczne papiery dłużne, a oferta zostanie skierowana wyłącznie do inwestorów instytucjonalnych.

Za krótkoterminowy dług PKO Bank Hipoteczny zapłaci WIBOR 6M plus 0,3 pkt proc., co w obecnych warunkach oznacza 2,09 proc. w skali roku.

Wartość oferty ustalono na 310 mln zł, a zapisy od inwestorów instytucjonalnych przyjmowane będą w najbliższy poniedziałek i wtorek do południa. Wyniki emisji znane będą jeszcze we wtorek, zaś przydział długu zaplanowano na środę, 10 lipca.

W ubiegłym tygodniu PKO BH zakończył publiczną emisję dwuletnich obligacji na 50 mln zł, która skierowana była do inwestorów indywidualnych. Zapisy przyjmowano od 215 tys. zł. Za papiery, którą powinny trafić na Catalyst jeszcze w lipcu, bank płaci WIBOR 3M plus 0,6 pkt proc. 

Jako bank hipoteczny, PKO BH znany jest na rynku przede wszystkim z listów zastawnych, które są rodzajem obligacji, ale zabezpieczonych kredytami. Na Catalyst znajduje się 16 serii listów zastawnych wyemitowanych przez PKO BH, w tym pięć w euro. Do handlu nimi dochodzi jednak tylko sporadycznie.

Więcej wiadomości o PKO Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje