wtorek, 21 stycznia 2020

Newsroom

Polska Agencja Ratingowa liczy na jeszcze jedną szansę

msd | 01 sierpnia 2019
Władze państwowej agencji ratingowej, która nie otrzymała autoryzacji od europejskiego regulatora, są przekonane, że już na dobre wyeliminowały konflikt interesów. Decyzja o odwołaniu lub złożeniu nowego wniosku rejestracyjny to kwestia najbliższych tygodni.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Grupa GPW niezmiennie nadpłynna

  31 października 2019
  Saldo środków pieniężnych Giełdy Papierów Wartościowych spadło w III kwartale o 224,8 mln zł do 253,4 mln zł, lecz miała też ona dodatkowe 333,7 mln zł płynnych środków w krótkoterminowych lokatach bankowych i obligacjach korporacyjnych.
  czytaj więcej
 • 40 proc. obrotów długiem pochodzi od inwestorów indywidulnych

  21 sierpnia 2019
  Drobni inwestorzy wypracowali 40 proc. obrotów na Catalyst w I półroczu wobec 44 proc. w poprzednim półroczu i 38 proc. analogicznym okresie ubiegłego roku, wynika z najnowszych statystyk GPW.
  czytaj więcej
 • Grupa GPW miała prawie 0,7 mld zł płynnych środków w koniec II kw.

  01 sierpnia 2019
  Środki pieniężne i inne krótkoterminowe aktywa finansowe ponownie przekraczały wartość zadłużenia Giełdy Papierów Wartościowych. Doskonałej sytuacji płynnościowej nie zmieni też przypadająca na 2 sierpnia wypłata 133,6 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • GPW nastawia się na duże emisje obligacji

  01 sierpnia 2019
  Przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych apelują, by nie przekreślać działającego od kilku miesięcy segmentu Prime dla papierów nieskarbowych. To właśnie w dużych emisjach i dopiero tworzonych obligacjach rozwojowych widzą przyszłość wtórnego rynku długu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje