wtorek, 18 czerwca 2024

Newsroom

Ponownie solidne napływy do Rentiera

msd | 16 marca 2023
Wyspecjalizowany w długu prywatnym fundusz Rentier FIZ pozyskał 16,8 mln zł z publicznej oferty certyfikatów inwestycyjnych.

Podczas lutowo-marcowej oferty 92 inwestorów objęło certyfikaty Funduszu Długu Korporacyjnego Rentier FIZ o wartości 16,85 mln zł wobec rekordowych 18,16 mln zł miesiąc wcześniej. Był to więc dla funduszu drugi najlepszy wynik spośród kilkunastu dotychczasowych publicznych emisji przeprowadzonych na podstawie prospektu. 

Zwiększonych napływów trudno nie wiązać z osiąganymi ostatnio stopami zwrotu. Według ostatniej wyceny, datowanej na 20 lutego, w okresie ostatnich sześciu i 12 miesięcy Rentier FIZ zarobił dla inwestorów kolejno 10,95 proc. i 12,67 proc., co stawia go na pozycji lidera wśród funduszy inwestujących w obligacje korporacyjne.

Na podstawie obecnego prospektu Rentier FIZ pozyskał w sumie 47,8 mln zł w ośmiu emisjach i może przeprowadzić jeszcze trzy oferty.

W dniu ostatniej wyceny fundusz dysponował 120,6 mln zł aktywów netto.

Zarządzany przez CVI DM oraz Noble Funds fundusz Rentier FIZ specjalizuje się w długu prywatnym. Emisje tego typu stanowią znakomitą większość jego portfela o średniej ważonej rentowności na poziomie 13 proc., wynika z najświeższej prezentacji dla inwestorów.

Więcej wiadomości kategorii Fundusze