sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Pragma Inkaso przeprowadzi emisję refinansującą

msd | 08 maja 2018
Spółka chce pozyskać 6,5 mln zł z prywatnej oferty obligacji, która dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą dług za co najmniej 3 mln zł.

Okres spłaty obligacji serii G ustalono na trzy lata. Wysokość kuponu nie została natomiast upubliczniona, za wyjątkiem tego, że będzie zmienny, obliczany w oparciu o WIBOR 3M i marżę. W ostatniej emisji, z marca ubiegłego roku, Pragma Inkaso oferowała WIBOR 3M plus 4,15 pkt proc. na trzy lata.

Tym razem dług zostanie zabezpieczony nie tylko zastawem na certyfikatach funduszu wierzytelności Pragma 1 FIZ NFS, ale też trzema wekslami, czego przy poprzednich emisjach Pragma Inkaso nie praktykowała.

Celem emisji jest finansowanie bieżącej działalności operacyjnej. Pierwszy dzień odsetkowy przewidziano na 21 maja. Tymczasem dzień później Pragma Inkaso musi wykupić warte 5,5 mln zł papiery dłużne o wartości 5,5 mln zł.

Nowe obligacje trafią do obrotu na Catalyst, gdzie obecnie znajdują się dwie starsze emisje spółki. Wygasające za niecałe dwa tygodnie papiery PRI0518 w ostatniej transakcji (z 2 maja) wyceniane były na 100,02 proc. Serią zapadającą w marcu 2020 r. po raz ostatni handlowano jeszcze w kwietniu, po 101,48 proc. Obecnie papiery wyceniane są w ofertach kupna/sprzedaży na 100,00/100,45 proc. Kupujący mógłby więc liczyć na 4,9 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Pragma Inkaso S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje