czwartek, 04 marca 2021

Newsroom

Obligacje Pragmy Inkaso z niedoborem zabezpieczenia

msd | 18 stycznia 2021
Pomimo przedterminowego wykupu długu za 1,1 mln zł, pozostające w obrocie obligacje PRI0521 nie mają 130-proc. pokrycia zastawem rejestrowym, jak wymagają tego warunki emisji.

Według najnowszej wyceny wartość należących do spółki certyfikatów inwestycyjnych funduszu wierzytelności Pragma 1 FIZ to 3,27 mln zł, co stanowi niecałe 126 proc. wartości nominalnej pozostałych w obrocie obligacji serii G (2,6 mln zł). Tymczasem zgodnie z warunkami emisji musi to być co najmniej 130 proc.

O pokryciu kilkuprocentowego niedoboru zabezpieczenia Pragma Inkaso zobowiązała się poinformować w odrębnym komunikacie. 

Zgodnie z warunkami emisji spółka ma 90 dni na uzupełnienie zabezpieczenia. Zważywszy na sprzedaż wierzytelności z funduszu Pragma 1 FIZ i wygaszanie działalności windykacyjnej, a także bliski termin wykupu długu, czy wreszcie nadchodzące wysokie wpływy ze sprzedaży spółki PragmaGO, być może łatwiejszym rozwiązaniem dla Pragmy Inkaso okaże się po prostu przedterminowy wykup obligacji PRI0521.

W miniony piątek spółka przedterminowo spłaciła 1,1 mln zł papierów PRI0521. Pomimo zrealizowania operacji wcześniejszej spłaty, obrót pozostałą częścią emisji (2,6 mln zł) w poniedziałek rano wciąż pozostaje zawieszony.

Więcej wiadomości o Pragma Inkaso S.A.

 • Pragma Inkaso spłaciła inwestorów z funduszy wierzytelności

  11 lutego 2021
  Po rozliczeniu wezwania na akcje PragmaGO spółka spłaciła zaległe 5,3 mln zł zobowiązań gwarancyjnych. Nadchodząca spłata wartych 2,6 mln zł obligacji powinna mieć natomiast zabezpieczenie w gotówce otrzymanej od Enterprise Investors.
  czytaj więcej
 • Pragma Inkaso przedterminowo spłaci część obligacji

  29 grudnia 2020
  Spółka wykupi w połowie stycznia 30 proc. obligacji PRI0521. Prócz kapitału i należnych odsetek, do inwestorów trafi też 0,2 proc. premii.
  czytaj więcej
 • PragmGO trafi do Enterprise Investors

  27 listopada 2020
  Zarządzany przez Enterprise Investors fundusz private equity ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji faktoringowej spółki, aby ściągnąć ją z giełdy. Sprzedaż większości posiadanych akcji zapowiedział już główny akcjonariusz, Pragma Inkaso. Obligacje obu spółek drożeją.
  czytaj więcej
 • Pragma Inkaso wygasza działalność

  02 października 2020
  Po sprzedaży segmentu wierzytelności bankowych windykacyjna spółka chce się skoncentrować na spieniężeniu aktywów. Dla obligatariuszy to wiadomość stosunkowo dobra, choć ryzyko wciąż leży zobowiązaniach gwarancyjnych względem funduszy wierzytelności.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje