środa, 29 czerwca 2022

Newsroom

PragmaGO pozyskała 10 mln zł z emisji obligacji

msd | 13 czerwca 2022
Faktoringowa spółka w pełni uplasowała niepubliczną ofertę czteroletnich papierów dłużnych, które trafiły do 44 inwestorów.

Zgodnie z majowym komunikatem, zabezpieczeniem uplasowanych papierów ma być zastaw na zbiorze wierzytelności oraz rachunku bankowym, a także weksle własne i oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Spółka na razie nie ujawnia wysokości zaoferowanej obligatariuszom marży (w poprzedniej prywatnej emisji było to 4 pkt proc. ponad WIBOR 3M).

Na rynku pierwotnym warte 10 mln zł obligacje trafiły do 44 inwestorów, w tym 43 osób fizycznych, wynika z komunikatu Pragmy.

Nowe papiery faktoringowej spółki trafią do obrotu na GPW, gdzie notowanych jest sześć starszych serii jej długu. Najdłuższe serie z terminami wykupu w 2025 r., za które PragmaGO płaci 3,8-4 pkt proc. ponad WIBOR, kwotowane są przez sprzedających lekko powyżej nominału (100,14-100,78 proc.).

W perspektywie drugiej połowy roku przed Pragmą na nowo otworzyć się też może szansa na plasowanie długu w trybie oferty publicznej. Od lutego spółka prowadzi bowiem przed KNF postępowanie o zatwierdzenie prospektu emisyjnego.

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje