wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

Prezes Mega Sonic trafił do aresztu

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 06 grudnia 2018
Marcin D., prezes notowanej na NewConnect spółki, znanej między innymi z wielu małych niepublicznych emisji obligacji, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Spółka, jak sama podaje w komunikacie podpisanym przez wiceprezesa, nie zna przyczyn zatrzymania Marcina D., jej prezesa i zarazem jednego z akcjonariuszy.

Mega Sonic to notowana na NewConnect spółka, która jest integratorem systemów informatycznych. Jedną z jej charakterystycznych cech jest wysoka liczba emisji obligacji przeprowadzonych w latach 2017-2018. Na koniec ubiegłego roku Mega Sonic miał 15,7 mln zł obligacyjnego zadłużenia (w tym 14,9 mln zł wyemitowanego w 2017 r.), zaś w tym roku spółka informowała o pięciu kolejnych emisjach, wartych łącznie 4,1 mln zł.

Dwie ostatnie oferty, łącznie na 2,3 mln zł, Mega Sonic zamknął na początku października. Kilka dni później spółka ujawniła opóźnione informacje poufne o tym, że w sierpniu dostała wypowiedzenie umów z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz o otrzymanej 1 października wiadomości z BGK o wypełnieniu weksli własnych in blanco oraz określeniu terminu ich wykupu na 18 października.

W połowie listopada Mega Sonic złożył do sądu wniosek o otwarcie postępowania układowego.

Ostatnie wyemitowane przez spółkę obligacje miały 12-miesięczny okres spłaty przy kuponie ustalonym na stałe 7 proc.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje