niedziela, 01 sierpnia 2021

Newsroom

Robyg rozliczył wartą 150 mln zł emisję obligacji

msd | 18 czerwca 2021
Deweloper zapłaci WIBOR 6M plus 2,4 pkt proc. marży za pięcioletnie niezabezpieczone papiery, które podlegać będą okresowej amortyzacji.

Termin spłaty długu ustalono wprawdzie na czerwiec 2026 r., ale w grudniu 2025 r. oraz czerwcu 2026 r. Robyg zobowiązany będzie spłacić kolejno 15 proc. oraz 25 proc. pierwotnej wartości nominalnej (22,5 mln zł oraz 37,5 mln zł). Niezależnie od okresowej amortyzacji, począwszy od grudnia 2023 r. spółce przysługiwać będzie prawo wcześniejszej spłaty, z którego będzie mogła korzystać w dniach płatności odsetek.

Warte 150 mln zł papiery trafiły do portfeli 64 podmiotów (wliczając subfundusze). Obligacje przydzielono wstępnie 2 czerwca, ale ostateczny rozrachunek emisji miał miejsce w miniony czwartek, 17 czerwca.

- Bardzo dziękujemy inwestorom za tak duże zainteresowanie i zaufanie do naszej spółki. Od lat intensywnie pracujemy, aby pokazywać naszą rzetelność i terminowość – zarówno na rynku kapitałowym, jak i w zakresie realizacji deweloperskich. Obecnie planujemy skokowy wzrost biznesu – mamy obszerny bank ziemi, ale planujemy go dalej rozbudowywać – powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes Robyga, cytowany w komunikacie.

Niezależnie od zapowiadanych inwestycji, czy lipcowego wykupu starszych obligacji na 45,3 mln zł, spółka nie określiła celu emisji nowego długu.

Nowe papiery dewelopera mają trafić do obrotu na Catalyst najpóźniej do 30 czerwca, wynika z warunków emisji już opublikowanych na stronie GPW.

Na Catalyst notowane są cztery starsze serie długu Robyga o łącznej wartości 505,3 mln zł i terminach spłaty do grudnia 2024 r. Lecz do giełdowego handlu długiem dewelopera dochodzi sporadycznie lub wcale.

Więcej wiadomości o Robyg S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje