czwartek, 13 sierpnia 2020

Newsroom

Robyg ruszył z emisją obligacji

msd | 18 listopada 2019
Deweloper chce pozyskać do 100 mln zł z emisji pięcioletnich papierów dłużnych ze zmiennym kuponem, dla których wysokość marży zostanie ustalona w procesie book buildingu.

Oferta prowadzona jest trybie emisji publicznej, ale niewymagającej sporządzenia prospektu, ani memorandum. Zostanie ona skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych.

Zamiarem spółki jest zamknięcie emisji do 4 grudnia.

Robyg zastrzegł sobie możliwość zmiany ostatecznej maksymalnej wartości oferty.

- Realizujemy kolejną emisję obligacji. Jsteśmy przekonani, że jej powodzenie będzie bazować na zaufaniu, jakim rynek darzy grupę Robyg jako partnera biznesowego. Pozyskiwanie nowych terenów inwestycyjnych oraz uruchamianie kolejnych etapów w prowadzonych już projektach wymaga finansowania. Jest ono dopasowywane każdorazowo do potrzeb, ale także warunków rynkowych – tak, aby było jak najkorzystniejsze z punktu widzenia obsługi długu. Grupa Robyg wielokrotnie finalizowała z sukcesem emisje obligacji, które za każdym razem cieszyły się dużym rynkowym zainteresowaniem – powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu Robygu, cytowany w komunikacie prasowym. 

Jak podano, wpływy z emisji "wesprą realizację długoterminowej strategii spółki w obszarze rozbudowy bazy inwestycji w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu".

Poprzednią emisję deweloper przeprowadził w połowie ubiegłego roku. Pozyskał wówczas 60 mln zł z oferty do 100 mln zł. Spółka proponowała wówczas pięcioletni dług oprocentowany na WIBOR 6M plus 2,85 pkt proc. marży.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji Robygu, ale do transakcji nimi dochodzi sporadycznie lub wcale.

Więcej wiadomości o Robyg S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje