środa, 19 grudnia 2018

Newsroom

Sąd odroczył termin głosowania nad układem GetBacku

| 09 października 2018
Nowy termin zostanie wyznaczony na piśmie w późniejszym okresie – poinformował na twitterze Adam Torchała z Bankier.pl.

Ze względu na otrzymanie wiążących ofert zakupu aktywów windykacyjnej spółki za odroczeniem głosowania opowiadał się jej zarząd, jak i rada wierzycieli. Sędzia miał jednak trudny orzech do zgryzienia, choćby z powodu złożonej na poprzednim posiedzeniu deklaracji, iż termin 9 października nie ulegnie już zmianie. 

Ostatecznie sędzia przystał na wniosek o odroczeniu terminu głosowania. Nowego terminu na razie nie wyznaczył, choć zarząd GetBacku chciał, aby odbyło się ono w połowie grudnia. Wtedy – według deklaracji – byłaby po ostatecznych negocjacjach z inwestorem i mogłaby zaproponować takie warunki układu, które uwzględniałyby jednorazowe przekazanie wierzycielom środków ze sprzedaży aktywów zamiast spłat ratalnych przez osiem lat.

GetBack może nie dostać jednak tyle czasu, ile by chciał. Sędzia zobowiązał bowiem spółkę do złożenia propozycji układowych w opcji inwestorskiej do 6 listopada. Do tego czasu, jak poinformował Adam Torchała z Bankier.pl, powinien zostać też złożony w sądzie depozyt zabezpieczający realizację umowy inwestorskiej. 

Nadzorca sądowy został natomiast zobowiązany do przygotowania wariantowych propozycji układowych, które zawierają restrukturyzację GetBacku i bez. Propozycje te mają być przygotowane w porozumieniu z radą wierzycieli i kuratorem.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Wierzyciel wnioskuje o upadłość Fast Finance

  14 grudnia 2018
  Wniosek o ogłoszenie upadłości windykatora złożyła obsługująca go w przeszłości agencja relacji inwestorskich. Sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Został nim obecny kurator obligatariuszy GetBack, a w przeszłości syndyk e-Kancelarii.
  czytaj więcej
 • GetBack wybrał nowego audytora

  12 grudnia 2018
  W miejsce Deloitte, któremu windykacyjna spółka wypowiedziała we wrześniu umowę, wybrano PKF Consult. Do odwieszenia notowań instrumentów finansowych GetBacku wciąż długa droga.
  czytaj więcej
 • List otwarty zarządu GetBacku do obligatariuszy

  08 października 2018
  Publikujemy w całości kolejny list otwarty zarządu GetBacku skierowany do jego obligatariuszy.
  czytaj więcej
 • GetBack ma nową propozycję układową

  08 października 2018
  Windykator proponuje niezabezpieczonym obligatariuszom spłatę 37 proc. kapitału w osiem lat zamiast dotychczasowych 31 proc. Dodatkowe 25 proc. kapitału GetBack chciałby skonwertować na akcje, zaś pozostałe 37 proc. uległoby umorzeniu.
  czytaj więcej

Emisje