środa, 22 maja 2019

Newsroom

Sąd odroczył termin głosowania nad układem GetBacku

| 09 października 2018
Nowy termin zostanie wyznaczony na piśmie w późniejszym okresie – poinformował na twitterze Adam Torchała z Bankier.pl.

Ze względu na otrzymanie wiążących ofert zakupu aktywów windykacyjnej spółki za odroczeniem głosowania opowiadał się jej zarząd, jak i rada wierzycieli. Sędzia miał jednak trudny orzech do zgryzienia, choćby z powodu złożonej na poprzednim posiedzeniu deklaracji, iż termin 9 października nie ulegnie już zmianie. 

Ostatecznie sędzia przystał na wniosek o odroczeniu terminu głosowania. Nowego terminu na razie nie wyznaczył, choć zarząd GetBacku chciał, aby odbyło się ono w połowie grudnia. Wtedy – według deklaracji – byłaby po ostatecznych negocjacjach z inwestorem i mogłaby zaproponować takie warunki układu, które uwzględniałyby jednorazowe przekazanie wierzycielom środków ze sprzedaży aktywów zamiast spłat ratalnych przez osiem lat.

GetBack może nie dostać jednak tyle czasu, ile by chciał. Sędzia zobowiązał bowiem spółkę do złożenia propozycji układowych w opcji inwestorskiej do 6 listopada. Do tego czasu, jak poinformował Adam Torchała z Bankier.pl, powinien zostać też złożony w sądzie depozyt zabezpieczający realizację umowy inwestorskiej. 

Nadzorca sądowy został natomiast zobowiązany do przygotowania wariantowych propozycji układowych, które zawierają restrukturyzację GetBacku i bez. Propozycje te mają być przygotowane w porozumieniu z radą wierzycieli i kuratorem.

Więcej wiadomości o GetBack S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje