niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

SAF planuje emisję obligacji - zaktualizowana

msd | 29 grudnia 2017
Windykator chce pozyskać do 4 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii D. Emisja dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą obligacje za co najmniej 1 mln zł.

Treść zaktualizowana o wybrane dane finansowe za III kwartał, które spółka opublikowała w późniejszym komunikacie. Nowa treść oznaczona kursywą.

Warunki nowej oferty SAF-u nie zostały upublicznione. W ostatnich emisjach, przeprowadzonych jeszcze w 2016 r., spółka proponowała stałe 7,5 proc. w skali roku za dwuletni dług zabezpieczony hipoteką.

Nową emisję wiązać można właśnie z nadchodzącym wykupem wartych 2,34 mln zł papierów serii B, które wygasają na początku lutego. Pół roku później przypada też termin spłaty serii C na 1,12 mln zł.

W ostatnich transakcjach, jeszcze z listopada, obligacje SAF0218 i SAF0818 wyceniane były odpowiednio na 100 i 100,29 proc. nominału.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że na koniec III kwartału jej suma bilansowa wyniosła 27,4 mln zł, zaś kapitał własny znajdlował się na poziomie 13 mln zł. Oznacza to jego spadek o 0,8 mln zł w stosunku do stanu z połowy roku. W istocie, SAF zakończył III kwartał ze stratą netto. Po trzech kwartałach spółka miała bowiem 0,8 mln zł zysku netto wobec 1,6 mln zł zysku netto w I półroczu.  

Więcej wiadomości o SAF S.A.

 • SAF pozyskał 2,45 mln zł z emisji obligacji

  01 lutego 2018
  Prywatna oferta papierów dłużnych serii D warta była od 1 do 4 mln zł. Pozyskane środki niemal w całości pokrywają przypadający w najbliższy poniedziałek wykup starszych obligacji.
  czytaj więcej
 • SAF poprawił kondycję finansową

  21 września 2017
  Po udanym półroczu, w którym windykator znacznie poprawił zyski oraz przepływy operacyjne, zwiększeniu uległo saldo gotówki, a tym samym spadła wartość długu netto.
  czytaj więcej
 • Skromny zysk SAF-u

  02 czerwca 2017
  Sytuacja spółki, która w 2016 r. zarobiła na czysto 200 tys. zł pozostaje komfortowa dzięki relatywnie niskiemu zadłużeniu i równie niskim zobowiązaniom krótkoterminowym.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa emisja SAF trafiła na Catalyst

  08 listopada 2016
  Debiutujące obligacje warte są 1,12 mln zł, co czyni je jedną z najmniejszych serii w giełdowym obrocie. Dwuletni dług oprocentowany jest na stałe 7,5 proc.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje