niedziela, 16 grudnia 2018

Newsroom

SAF planuje emisję obligacji - zaktualizowana

msd | 29 grudnia 2017
Windykator chce pozyskać do 4 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii D. Emisja dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą obligacje za co najmniej 1 mln zł.

Treść zaktualizowana o wybrane dane finansowe za III kwartał, które spółka opublikowała w późniejszym komunikacie. Nowa treść oznaczona kursywą.

Warunki nowej oferty SAF-u nie zostały upublicznione. W ostatnich emisjach, przeprowadzonych jeszcze w 2016 r., spółka proponowała stałe 7,5 proc. w skali roku za dwuletni dług zabezpieczony hipoteką.

Nową emisję wiązać można właśnie z nadchodzącym wykupem wartych 2,34 mln zł papierów serii B, które wygasają na początku lutego. Pół roku później przypada też termin spłaty serii C na 1,12 mln zł.

W ostatnich transakcjach, jeszcze z listopada, obligacje SAF0218 i SAF0818 wyceniane były odpowiednio na 100 i 100,29 proc. nominału.

W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że na koniec III kwartału jej suma bilansowa wyniosła 27,4 mln zł, zaś kapitał własny znajdlował się na poziomie 13 mln zł. Oznacza to jego spadek o 0,8 mln zł w stosunku do stanu z połowy roku. W istocie, SAF zakończył III kwartał ze stratą netto. Po trzech kwartałach spółka miała bowiem 0,8 mln zł zysku netto wobec 1,6 mln zł zysku netto w I półroczu.  

Więcej wiadomości o SAF S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje