sobota, 02 marca 2024

Newsroom

Santander Bank Polska wyemitował obligacje na 3,1 mld zł

msd | 30 listopada 2023
Bank rozliczył zapowiadaną niedawno emisję trzyletnich senioralnych uprzywilejowanych obligacji, za które zapłaci 1,8 pkt proc. ponad WIBOR 6M.

Niezależnie od trzyletniego okresu spłaty, Santander będzie mógł skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty długu w listopadzie 2025 r. lub maju 2026r.

Na rynku pierwotnym warte 3,1 mld zł papiery trafiły do 131 podmiotów, wynika z noty informacyjnej. Obligacje zostały uplasowane w ramach przyjętego w styczniu tego roku programu do 5 mld zł.

Wyemitowany przez Santandera senioralny uprzywilejowany dług otrzymał długoterminowy rating na poziomie „BBB+” od agencji Fitch.

Niedługo nowe papiery powinny zadebiutować na Catalyst pod – już ustaloną – skróconą nazwą SPL1126. Handlu nimi oczekiwać można jednak niemal wyłącznie po inwestorach instytucjonalnych, ponieważ nominał pojedynczej obligacji to 500 tys. zł

Aktualnie na GPW notowane jest po jednej serii obligacji podporządkowanych oraz senioralnych nieuprzywilejowanych Santandera. Pochodzące z marcowej emisji papiery SPL0325 kwotowane są przez sprzedającego na 101 proc. nominału, który i w tym przypadku sięga 500 tys. zł.

Więcej wiadomości o Santander Bank Polska S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje